Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 21 éves kor után oktatás?...

21 éves kor után oktatás? Biztos lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés

Köszi aki elolvassa és próbál segíteni szegény butuska fejemnek!

Eldöntöttem,hogy csecsemő-és gyermekápolónak szeretnék tanulni=) 2 iskola van ami nagyon szimpatikus a környékünkön, mindegyiknek elég jó az oktatási színvonala és tetszenek is... Az egyik helyre mikor telefonáltam,hogy hogy is működik a jelentkezés stb.akkor a hölgy a telefonban azt mondta h 20 éves korig ingyenes az oktatás és még pár dolgot mondott,de azt nem hogy utána mi van.

A másik helyre is telefonáltam, ott a telefonnál lévő hölgy már rögtön mondta,hogy 20 éves kor után évi 60ezer a tandíj...tehát itt egyértelmű hogy lehet tanulni 21 éves kor után is. Olyan nem lehet ugye hogy az első helyen csak 20 évesen lehet tanulni, utána már nem? Akárhány éves az ember, jelentkezhet ápolónak(jó 60 évesen azért nem=))nem? Kicsit bepánikoltam ezzel kapcsolatban, hogy mi van ha azért mondta, mert ott nincs felnőttképzéses oktatás, nem foglalkoznak ilyesmivel...mert ez végül is szakközépiskolai oktatás, de na. Tudom jókor jut eszembe,hogy miért nem kérdeztem rá,de elfelejtettem:S

Legközelebb hétfőn lehet telefonálni,de addig még izgulok=)

Remélem értitek mire gondolok, mi miatt aggódok=)


2011. jan. 1. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 20 évesen kezdted volna el az oktatást akkor ingyenes lenne az egész tanulmányod, de amiért elmúltál húsz ezért tandíjat kell fizetni. Azaz még most is mehetsz tanulni csak már nem ingyenes. Lehet 20 felett is tanulni szerintem mind a két helyen. Legalábbis az én testvéremnél így volt. Szerintem ezzel mindent megválaszoltam.
2011. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18 évesen felnőtt vagy. Tehát ha 18 éveseket felvesznek vaalhová, az már felnőtt oktatás, nem? Mi értelme volna, ha csak egy két éves korsávban vennének fel embereket?
2011. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A mi iskolánkban úgy van,hogy nappali,ingyenes képzésre úgy jelentkezhetsz,hogy mire végzel még nem szabad betöltened a 23-at. A csecsemősök képzése 3 éves,ezért mondták neked,hogy 20 éves korodig jelentkezhetsz abba az iskolába. Mert 23 éves kor felett nem lehet nappali,iskolarendszerű képzésre járni.

Viszont levelezőre,felnőttképzésre minden gond nélkül elmehetsz akármikor,de azoknál már perkálni kell rendesen.+Otthon az önálló tanulás több (mivel nem töltesz heti 5 napot iskolában),a gyakorlat meg kevesebb szokott lenni

Amúgy ahová én járok alapvetően szakközépiskola,ennek ellenére vannak felnőttképzések is. Szóval az semmit jelent lényegében ,hogy szakközép,attól még lehet felnőttképzés is ugyanott

2011. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
előzőnek irom itt nem az számit,hogy jogilag már felnőtt vagy mert ezek a képzések (ahová ingyen tudsz menni 20-21 éves korodig) iskolarendszerű,nappali képzések. Felnőttképzés az nem iskolarendszerű
2011. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amugy ha bp-i vagy ajánlom a Raoul Wallenberg humán szakképző iskolát:) Én ide járok csak nem csecsemősnek tanulok:D

Egyébként tényleg az a legbiztosabb ha a suliban kérdezel rá ezekre a dolgokra

2011. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, mindent sikerült felfognom=)és értek mindent. Persze hétfőn hívom a sulit mindenképpen.

Igen azt is tudom hogy fizetni kell, habár sztem az évi 60000Ft nem vészes.(Ezt a Roul-ba mondták)


Utolsónak: Az a második suli ami nagyon tetszik,de ugye az Budapesten van, de heti párszor meg lehetne oldani a bejárást,tehát ez nem gond.

A másik suli Székesfehérváron van, az a Bugát.

Köszi mégegyszer

2011. jan. 2. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!