Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimi után szeretnék szállodai...

Gimi után szeretnék szállodai recepcios lenni, de jobb 4-5 csillagos belföldi szállodákban. Akkor mit kell tanulnom?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Szálloda-vendéglátás, de oda leginkább nyelvtudás, kommunikációs készség és stressztűrő-képesség kell :-) Egy recis, 4*
2010. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Turizmus-vendéglátás szak, azon belül szálloda szakirány. Csak az alapképzéshez 2 középfokú szakmai nyelvvizsga kell (az egyik felsőfokúval kiváltható), a masterhez 2 felsőfokú szakmai.
2010. dec. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Turizmus-vendéglátás, vagy idegenforgalmi szakmenedzser képzés, de amúgy van OKJ-s recepciós is.
2010. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 bumbi02 ***** válasza:
64%
turizmus vendéglátás, angol-német + egy harmadik nyelv szerintem...
2010. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
0%
Sziasztok! EZ most komoly hogy egy recepciós munkához Diploma kell? Vicc.... Ismerősöm recepciós egy budai hotelban neki egy mezei vagyonőri okj kellet mindösszesen.
2010. dec. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
De a menőbb hotelokba jönnek külföldről rengetegen, és muszáj oda a nyelv...
2010. dec. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bumbi02 ***** válasza:
nem kell hozzá diploma.. csak hogyha az ember nem egy vidéki hotelbe akar rohadni havi 100ér, hanem kicsit nívósabb helyre akar bekerülni, hidd el gyorsabban felveszik ha van diplomája is. plusz ismer 3 nyelvet.
2011. jan. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én turizmus-vendéglátás szakra járok, idegenforgalom és szálloda szakirányon, megvan az angol felsőfokú nyelvvizsgám, és németből érettségim van, így jelentkeztem recepciósnak 12 (tizenkettő!) helyre, és egytől sem kaptam még csak választ sem, valószínűleg azért, mert nincs szakmai tapasztalatom (minden álláshirdetésben ott van, hogy kell, de honnan lesz, ha sehová sem vesznek fel?), szóval ha nincs kapcsolatod, akkor gimi után nem tudsz elmenni. De a legfontosabb az, hogy angolul és németül tudj, és ajánlatos mellé még egy nyelvet tudni, anélkül 3-4 csillagos szállodába esélyed sincs. Különben én inkább az OKJ recepciós vagy idegenvezető képzést ajánlanám a turizmus szak helyett, mert rövidebb, és hasznosabb, nem egy általános főiskolai/egyetemi képzést ad (nekem ötször(!!!!!) több a gazdasági tárgyam, mint az idegenforgalmi), és alapdiplomához 4 év kell, mesterhez 6, míg az OKJ 2 év alatt gyakorlatiasabb, jobb képzést biztosít. Én nagyon megbántam, hogy nem azt választottam.
2011. jan. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis kell legalább a fősuli, ha nem több, ugyanis nem hiszem, hogy egész életedben a recepción akarsz gürcölni! A magasabb pozícióhoz pedig kell a papír.

Nyelvből is legalább 3 kell, hogy versenyképes legyél, hiszen aki az idegenforgalomban akar dolgozni, már mind tud angolul és németül. Ha az IFO-t választod, nagyon kiemelkedőnek kell lenned, hogy valamivel fel tudd hívni magadra a figyelmet, mert óriási a túlkínálat az ifos munkavállalókból.

Én is előszőr OKJ-s képzést csináltam, aztán csak elmentem a fősulira. Az már más kérdés, hogy ezek után mégsem az idegenforgalomban dolgozom, ugyanis rájöttem, hogy ha vezető pozíciót szeretnék, ahol mégsem éjjel-nappal dolgozom, akkor már 17 évesen egy szállodában kellett volna dolgoznom, hogy végigjárhassam a ranglétrát, vagy 4-5 nyelvet kellene beszélnem.

De a keményebb IFO fősulik akkor is jók, ha nem ebben az irányban szeretnél tovább menni, mert elég sok ott a gazdasági, pénzügyi óra és persze a nyelv is.

2011. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
54%
Egyik szombat este a Citadella diszkóban összeismerkedsz az egyik szálloda tulajdonos korban hozzád illő fiával és hétfőtől máris a tiéd a kívánt állás. Elég ha az Ő nyelvével jól megérteted magad nem kell oda angol meg német :-)) Mondjuk a -francia- nem árt :-))
2011. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!