Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 25 éves lány vagyok, milyen...

25 éves lány vagyok, milyen OKJ képzést ajánlotok nekem amivel később majd el tudok helyezkedni Magyarországon vagy külföldön? (lent)

Figyelt kérdés

1. Gyógymasszőr

2. Logisztikai ügyintéző

3. Kozmetikus

4. Könyvelő

5. Szociális gondozó és ápoló


2010. dec. 28. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:

ezek mind szalonképesek, ahogy tudom...

A szociális gondozó ápolót azért nem ajánlom viszont, mert nagyon kevés lesz a fizetésed, nem hiszem, hogy ebből meg lehet élni, ha csak okj-s végzettséged van belőle.

Logisztika- könyvelő, úgy tudom akinek ilyen jellegű képesitése van nincsen gondja az elhelyezkedéssel, de kőkemény matek, erre fel kell készülni.

Nekem a gyógymasszőr, és a kozmetikus a legszimpatikusabb

2010. dec. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a gyógymasszőrt(vagy masszőz,mivel lány vagy) ajánlanám.
2010. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Könyvelő
2010. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyógymasszőrként lehet továbbfejlődni, már masszázstechnikákat elsajátítani, és azokkal is dolgozni. A többiből nem látok továbbfejlődési lehetőséget, így csak ez. Ha még közel áll hozzád, személyi edző képzés, és arra ráépíteni jógát, pilatest.
2010. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Én amikor annak idején szakmát akartam tanulni én is masszőr szerettem volna lenni,de találkoztam egy masszőrrel és végignézett rajtam(tetőtől-talpig) majd azt mondta..jó fizikum és jó egészség kell hozzá...hogy azokat az embereket akik hozzád fognak járni, meg tudd őket masszírozni úgy ahogy azt te tanultad.

2. előnyösnek tartom: itthon is és külföldön is meg lehet belőle élni(erős angol nyelvtudás nem csak a nyelvvizsga hanem hogy tudsz-e úgy kommunikálni az ügyfelekkel ahogy éppen a helyzet úgy kívánja).szerintem ez is szóba jöhet.

3.ezzel a szakmával már szerintem tele van a padlás-itt Magyarországon..nézz utána külföldön hogy van-e lehetőséged elhelyezkedni..bár ahhoz is évek kellenek majd hogy a vevőköröd meglegyen...szóval kicsit kétesélyes a dolog.

4. akkor válaszd ha jó vagy matekból és közgazdaságtanból..mindenféle jogszabállyal és effélével tisztában kell lenned és napra késznek kell lenned.plusz ehhez még TB-ügyintéző is párosulhat...ezt nem tudom hogy van-e rá agykapacitásod hogy angolul vagy valamilyen más nyelven meg tudd tanulni... én őszintén nem vágnék bele...lehet hogy túl nagy falat lenne számomra.

5.van egy ismerősöm aki januártól angliába megy ki ezen a szakon fog dolgozni..igaz hogy minden féle papír kellett neki hozzá: lefordítattni azokat az okmányait/igazolásait amik kint kellenek, egészségügyi területen ismerni az adott nyelven az összes betegséget,és hogy mi micsoda...szóval ha külföldi célokat is lebegtetsz magad előtt...akkor kösd fel a nacit...

Sok sikert kívánok neked.

Esetleg gondolkodj a médiában: újságírás-szerkesztés,riporter.

Én is ennyi idős vagyok.

2010. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszát olvasva: én média szakos vagyok és sajnos nekünk egyáltalán nem fenékig tejfel a dolog.

Nagyon sok mindenki készül újságírónak, riporternek, elhelyezkedni igazán jó nagy kapcsolati hálóval lehet. A sulin kívül neked sok energiát kell beleölni, hogy állást kapj egyáltalán. Ha biztos állásra vágyik valaki, akkor ne ezt a szakmát válassza, mert ahogy egyik tanárom mondta ez nem komfortszakma. Akármi megeshet, és nincsen alattad biztos talapzat.


Anyukám szociális gondozó volt egy öregotthonban, és most lépett tovább egy bőrgyógyászat betegosztályára. Azokban az években amíg az öregotthonban dolgozott, hülyére dolgoztatták. Egy éjszaka alatt rengeteg öreget megfürdetni, kicserélni a pelenkáját, gyógyszerezni a problémás eseteket, közben a dereka és a lába tropára ment a cipekedéstől. Vannak jó helyek is persze ebben a szakmában, de szerintem nem kifizetődő, mert nem fizetik meg rendesen.... Szép cél, de nem fogsz ebből meggazdagodni.


Hogy ne csak lehangoló válasszal szolgáljak, én a kozmetikust ajánlom. Akik a környezetemben ezt választották, nem munkanélküliek, talán ezzel lehet próbálkozni.

2010. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!