Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés

Mindenképpen doktori címet szeretnék szerezni, de nem igazán tudom, hogy milyen szak lenne leginkább megfelelő. A jogon és a közgazdaságon gondolkodtam eddig legtöbbet. Emelten tanulom a történelmet és a magyart, viszont a történelmet jobban szeretem és ebből fogok emelt érettségit tenni. Szerintetek melyiknek veszem nagyobb hasznát?

Előre is köszi a válaszokat!


2010. dec. 17. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát mint tudod jogász túlképzés van, a közgazdász diplomával jól el lehet helyezkedni általában. Ezért én a közgázt javaslom.
2010. dec. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Közgázra a matek kell nagyon.
2010. dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Doktori címet bármivel szerezhetsz, az nem nagyon határozza meg a szakmát (Phd képzés, nagy doktori) Csak a jogon és orvosin kívül plusz két évet jelent. Ha magyar és töri, akkor egyértelműen jog, közgázra matek kell, törin tanultak kb 4%át használod tanulmányaid során (és azok is komolytalanabb tárgyakban vannak)
2010. dec. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
közgázról annyit, hogy az emelt törivel és magyarral kitörölheted a segged! csak azért jó az emelt, emrt pluszpontot kapsz érte, de közgázon nem fogják megkérdezni, hogy: aranybulla? mohácsi vész? fekete sereg? a gólya pontos vagy ipszilonos j? stb. oda inkább a matek kell, de az nagyon! én gimiben 4es voltam matekból, érettségi 85%, de most a 2esért küzdök és valszeg nem lesz meg... nem akarlak róla lebeszélni, de ez van :S
2010. dec. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!