Megéri diplomát szerezni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
hat a diploma lassan olyan, mint az erettsegi.. hogy muszaj.. regen az is "extra" volt, de ma mar termeszetes.
2009. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem szakmunkás leszel, nem kétkezi ember, nem irodai adminisztrátor, akkor a legtöbb munkahely elvárja, szóval nem sok választási lehetőség van.
2009. jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

hááát, nemtudom. elvárt alap az hogy felsőfokú végzettsége legyen az embernek. De én voltma álláskereső és a legtöbb helyen azt mondták hogy tulképzett vagyok 2 diplomával - pedig szakmámnak megfelelő munkakörbe jelentkeztem.

attól függ mit akarsz dolgozni és mit akarsz elérni az életben.

a mai munkámmal jol keresek, szakmámban van és nem a diplomáim miatt fizetnek nekem jól hanem az elvégzett munkáért.

2009. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy nem. Nekem két diplomám van, 5 és fél évig tanultam, de már most megbántam az egészet, pedig pont egy éve végeztem. Ha újrakezdhetném, akkor okj-s tanfolyamokat csinálnék, ami érdekel vagy amire manapság nagy a kereslet. Vagy max egy 3 éves fősulit végeznék, de azt is jól meggondolnám előtte!
2009. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Megéri, mivel a diplomás kb. 2-szer annyit keres átlagosan, mint a nem diplomás. Nem azért, mert annyival okosabb, hanem mert Magyarország egy papír- és plecsnicentrikus ország. Ugyanabban a munkakörben lényegesen jobban megfizetik a diplomásokat, mint a diplomátlanokat. (Nyugat-Európában a diplomások csak 30-40 százalékkal keresnek többet a diplomátlanoknál, ezért ott érdemes mérlegelni, hogy ezért a többletért van-e értelme 5 évet tanulással tölteni. Magyarországon viszont egyértelműen érdemes diplomát szerezni.)

Egyébként a nyelvvizsgákra érdemes ráhajtani, mert diplomája lassan mindenkinek lesz, de a nyelvekkel a többség hadilábon áll, pedig a nyelvtudás is fontos a "munkaerőpiac"-on.

2009. jan. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
85%
Amit az utolsó válaszoló írt az igaz, akkor ha az illető az állami szektorban dolgozik, közalkalmazott, köztisztviselö stb. De ez messze nem igaz a magánvállalkozókra. Sajnos.
2009. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%

Ha igazi felsőoktatási intézményben szerzed, pl.: BME, akkor sokat ér.

De ha egy gábordéneses wcpapírod van, amit pénzért vettél, akkor...

2009. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
persze a diplomások többet keresenek és úgy tudom épp Magyarországona legmagasabb Európában a diplomás és nem diplomás kereset között a különbség...
2010. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!