Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munka mellett állatorvosi? :S

Munka mellett állatorvosi? :S

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, jó az átlagom (4,6 körül), azonban anyagi helyzetem miatt (anyám közalkalmazott, alig kap 90et... a bátyám egy lusta disznó, nem hajlandó elmenni dolgozni, és elküldte a munkaügyi központ egy tanfolyamra, ami mellett nem dolgozhat, mert akkor megszűnik a támogatás...tehát nincs jövedelme... az apám alkoholista ráadásul külföldön él, úgyhogy nem tudjuk utolérni... nincs más rokonunk...) muszáj dolgoznom. Ráadásul a lakás rezsije, amiben lakunk, 60ezer, és akkor még semmit sem ettünk :S

El vagyok keseredve, hogy egyszerűen meg lenne az eszem, a tehetségem és a szívem is a hivatáshoz, azonban szülői támogatásra nem számíthatok :'( Lehet bírni munka mellett?:(


2010. dec. 10. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Én gyógyszerészetet tanulok Pécsett és csak azért költöztem el itthonról (amúgy is pécsi vagyok) és kerestem munkát mert nem akartam, hogy húsz év múlva a szüleim szemrehányásait hallgassam, hogy ők fizettek mindent. Abszolút lehet bírni, ha be tudod osztani az idődet! Ehhez természetesen hozzá jön az is, hogy nem sűrűn jársz l barátaiddal és kb 0 szabadidőd van:( de lehet bírni, bár sztem az sem mindegy milyen munkád van
2010. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! igen, valami ilyesmit sejtettem, hogy nem lenne túl sok szabadidőm :) de azt a pár évet megéri...
2010. dec. 11. 08:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt írtad, most vagy végzős. Egy másik egyetemen, vagy már az Állatorvosira jársz? Ez nem volt teljesen világos. :) Mert ha van/lesz egy diplomád, akkor fizetős a suli. Az Állatorvosin pedig (én oda járok) nagyon sokba kerül 1 félév, kb. 1 millió. Mellette dolgozni nagyon nehéz. Valamennyit lehet, de egy teljes vagy félállás szerintem nem megoldható. Nem akarlak elkeseríteni, mindenképp próbáld meg, de szerintem egész embert kíván.

2010. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neeeem ... még csak most fogok érettségizni:)
2010. dec. 11. 11:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 30-40 ezer Ft-ot meg tudnál keresni! Ha nagyon belehúzol, többet is! Ha lány vagy és bekerülnél valami jó kis ügynökséghez, akkor lennének jó munkák. Csak az elején azért nagyon nehéz, mert sok gyakorlat meg óra van este, sokat kell tanulni, bele kell szokni. De így tényleg alig lenne szabadidőd. Amúgy az állatorvosin diákoknak vannak nagyon jó diákmunkák, 1000Ft/óra! Tápokat kell az embereknek eladni, elmondani miért jó stb. Én is csinálom. :) Mindenképp próbáld meg, nagyon drukkolok! Ha van kérdésed még, csak nyugodtan. :)
2010. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!