Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A katonai egyetemen a lövész...

A katonai egyetemen a lövész szak, és annak tovább vitt mester képzése mennyire kifizetődő? (+ a többi "alkérdéseimre" keresem a válazt)

Figyelt kérdés

A katonai egyetemen, a katonai vezető szakon belül, a lövész szakirány elvégzése után, és az azután következő mesterfok elvégzését követően, milyen állásban, hol, milyen feladattal és milyen keresettel tudok elhelyezkedni? Tábornoki cím eléréséhez, vagy akár magasabb szinthez jutáshoz mi szükségletes, hogy esélyem legyen?

Köszönöm a segítséget !! :)


2010. dec. 7. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Katonaságnál, és NATO-nak köszönhetően nem csak itthon.

Itthon azt tudom hogy akkor emelnek rangot ha olyan cselekedeted volt, vagy max. 2 évente új rangra emelnek.

Szóval 2 évente mindenképpen előléptetnek.

Ha elvégzed az egyetemet Hadnagy-i rangban kezdesz.

Hadnagyként kezdesz, Főhadnagy, Százados, Őrnagy, Alezredes, Ezredes, Dandártábornok, Vezérőrnagy, Altábornagy, Vezérezredes


Azt személy szerint nem hiszem hogy 2 évenkénti emeléssel végig lehet menni Vezérezredesik, szerintem Ezredesig lehet azzal menni, utána cselekedet által van előléptetés.

2010. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaid!

A tobbi kerdesre is tudnal ilyen tiszta valaszt adni?

Miféle feladatok, "kuldetesek" elvegzese utan emelik a rangot? Peldat tudsz emliteni? Megegszer koszonom a segitseged! Udv.

2010. dec. 8. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudok sajnos olyan cselekedetet említeni.

Ezt is azért tudom mert én is ZMNE-re szeretnék menni, Katonai vezető szakra, csak repülő-hajózó szakirányra.

2010. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor majd találkozunk, én a felderítői és a lövész között vacilálok... De mivel már 5 éve sportlövő vagyok, országos versenyeken helyt állok, szerintem a lövész "alirányt" választom. Azért arra kíváncsi vagyok, hogy hány ember jelentkezik katonai vezetőnek, mert a maximum létszám 15...

Mondjuk még van időm, mert még csak 11.es vagyok... :)

2010. dec. 8. 19:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszoló vagyok:

Én jövőre jelentkezek, mert 12.-es vagyok de 5éves képzésem van.

Tudok sok információt, mivel nagybátyám katonai pszichológus volt és felvételiztetett.

1200 jelentkező volt legutóbb a 80 helyre.

Jelentkezők 50%-a a pszichológiai teszt során bukik el az IQ tesztnél.

Az internetes "tesztek" nem érnek semmit, amúgy matekot és matematikai logikát néz a rendes IQ teszt.

Erőnléti felmérésre fel lehet készülni, oda edzeni kell és legutóbb 385 volt az átlag felvételi pont.

Számoltam, nekem úgy lenne meg a 405 pont hogy Középszintű angol nyelvvizsga, angol infó emelt érettségi 70% körül, a többi érettségi középszintű 80% körüli.


Egyéb kérdésed van írj e-mail-t, ott esetleg tudok bővebb információt adni.

2010. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is 5 évesen vagyok, szóval még nekem 2 évem van...

Az szép, arról hallottam valóban, hogy 10-15*-ös a túljelentkezés, főleg katonai vezetőire amire alapból csak 15 ember kerül be :\

Az IQ tesztet, akkor ezek szerint erősen a matekra alapozzák? Mert akkor lehet hogy elmegyek matekból faktra..tesiből meg szerintem 100%, jól jön az :)

Én nekem angolból lesz egy középfok márha sikerül és elmegyek elvégezni, meg franciából egy felső sokú lenne ha sikerülne 13. végén. Az erőnlétitől nem félek, mert néztem, hogy 15 perc alatt kell lefutni valami 3000m-ert ami 12alatt is megvan, meg vagy 60kg kinyomása vagy megtartani a súlyunkat...Sajna mivel nincs a sulinkba katonai ismeretek, gondolom nálatok sem :D így marad a "matek-töri-magyar" amiből 2őt viszünk majd magunkkal..

Hogyha még tudsz valami bővebbet, vagy küldeni egy olyan "matekos" IQ tesztet, vagy rokonodnak van valami élménybeszámoló jó lenne ha megosztanád velem is :D

Nyugodtan írj az e-mail-emre inkább: sza8af@gmail.com

2010. dec. 9. 19:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is matek-töri/magyar lesz.

Majd kérdezgetek még és írok ide, ha pontosan megtudok még egyéb adatot.


Felsőoktatási felvételi tájékoztatóban, amit idén adtak ki, abban ZMNE katonai vezetőre 406 pont volt a minimum.

2010. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt figyeltem én is, 20 ponttal növelték a ponthatárokat... mi lesz akkor 2-3 év múlva ? :\

Oké várom a segítséged és köszönöm az eddigi tippeket :D

A fizetésükről nem tudsz valamit meg a "vállalható küldetésekről"?

2010. dec. 13. 20:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!