Kell tandíjat fizetnem?

Figyelt kérdés
Ha nekem van egy középfokú OKJ-s szakmám, de most találtam az egyik egyetemen egy felsőfokú szakképesítést adó OKJ-s képzést, akkor fizetnem kell a képzés díját? Ide is pontok alapján vesznek fel és be lehet kerülni költségtérítésesre vagy államilag támogatottra.
2010. dec. 4. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg kell fizetned, mert az állam egy OKJ-t támogat és szerintem nem tesz különbséget aközött, hogy közép- vagy felsőfokú (csak annyiban, hogyha a felsőfokút egyetemen/fősulin végzed el, az is beleszámít a támogatott 12 félévbe). Felvételi ugyanúgy működik, mint alapképzésre, csak alacsonyabb a ponthatár, van költségtérítéses/állami is. Kérdezd meg az adott iskolánál, hogy jelentkezhetsz-e államilag finanszírozottra (szerintem nem), esetleg arra is rákérdezhetsz, hogy a már elvégzett OKJ miatt kapsz-e pluszpontot.
2010. dec. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem jelentkezhetsz államilag finanszírozottra, mert itt már abból a 12 félévből veszik majd el a féléveket, amiket az állam támogat mindenkinek a diploma megszerzésére. szóval ezt megcsinálod 2 év alatt(-4félév), csinálhatsz utána bsc-t 3 év alatt(-6félév) és akkor már csak 2 államilag támogatott féléved marad, szóval nem elég a mesterképzésre, mert az még 4 félév....de hátha jön még vki okos és megmondja a tutit:-)
2010. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a második OKJ fizetős, független attól hogy FSZ képzés
2010. dec. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!