Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova mennyek és érdemes menni...

Hova mennyek és érdemes menni tovább tanulni: Főiskola vagy Egyetem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most vagyok végzős és az informatika érdekel a leginkább. Minden tantárgyból megvan a négyes vagy ötös kivétel közgazdaság. Úgy gondoltam, hogy programozónak akarok tovább tanulni. Illetve nemsokára kell megjelölni, hogy milyen tantárgyból akarok érettségizni: Informatikai alapismeretekre gondoltam mert abban van programozás is.


Tudnátok ajánlani főiskolát vagy egyetemet ahova érdemes menni továbbtanulni. Ha lehet az oktatási intézmény nevét is írjátok le.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. nov. 29. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
BME, Óbudai Egyetem (ex-BMF), Veszprémbe pedig MSc-re
2010. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

felvi.hu-n meg tudod nézni az összeset.

Szinte minden suliban van informatikához kapcsolódó szak.

2010. nov. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

már nincs olyan, hogy főiskola vagy egyetem, maximum elnevezésben, de ugyanazok a szabályok már pár éve.


én is programozónak tanultam, de készülj fel, hogy nagyon kemény, én személy szerint megbántam, hogy arra mentem, és a 150 csoporttársam 90%-a is.

a 150-ből évfolyamonként 3-34 ember tudja elvégezni nálunk, szóval jól gondold meg, nehogy csak az időd pocsékold, mint pl én:S.

2010. nov. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-4 ember, és nem túlzok
2010. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is egyetemet végeztem. Nem akarlak elkeseríteni az önbecsülésednek remek lesz, hogy van egy diplomád és itt be is zárul a kör. Tömegképzés, felesleges munkaerő, értékesíthetetlen szakok...

Pedig én gazdaságtudományit végeztem, tehát nem is mondhatom, hogy az emberek által legsemmirevalóbb karon/szakon tanultam, de ez sem ér már többet.

Én csak annyit mondom, hogy NYELV, NYELV, NYELV!!! Ha beszélsz nyelveket, tiéd a világ!

2010. nov. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

*mondok

Bocsi..

2010. nov. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előzőt kijavítanám. Valamilyen reál szakma plusz nyelv és akkor tényleg a tiéd a világ.


Menjél el programozónak (a matek öli az informatikusokat, szóval matekból jó kell lenni) és közben tanulj meg egy nyelvet (az angolon kívül, mert azt gondolom, mint programozó tudni fogod). Javaslom a németet.

Én mérnöknek készülök, de a tesóm programozó és tudom, hogy kb mik kellenek -főleg matekból, mert segítettem a neki-

Egyáltalán nem értékesíthetetlen szak...ha odateszed az eszed és nem csak átvergődsz a vizsgákon, hanem tanulsz is, akkor könnyedén el fogsz tudni helyezkedni. A tesóm még otthoni munkát is kapott, amit meló után csinálhat...egyszóval pluszpénz. Én a mérnöki diplomámmal meg nem is biztos, hogy el fogok tudni helyezkedni...szóval HAJRÁ.

2010. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 citri válasza:
Szerintem nyelvtan korrepetálásra.
2011. jan. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!