Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOTE - Hány éves korig lehet...

SOTE - Hány éves korig lehet jelentkezni az egyetemre?

Figyelt kérdés
Igazából az a dillemám, hogy nem tudok választani, hogy melyik felsőoktatású intézményben tanuljak tovább. Az MPANNI és ugye, a SOTE között vacilálok.. nagyon rossz.. Igazából az is eszembe jutott, hogy párhuzamosan tanuljak mind a két iskolában, de azt hiszem az majdnem lehetetlen:D Hmmm.
2010. nov. 25. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs korhatár, akár 60 évesen is oda lehet menni (kivéve ha van valami alkalmassági vizsga, aminek az illető már nem felel meg).


Párhuzamos képzés tényleg szinte lehetetlen, egyiket egy évvel később kell kezdeni, a másikon majd halasztani egy évet, hogy egyszerre végezz mindkettőn, így lesz két alapszakos diploma ingyenes. De két nappali tagozat kb. összeegyeztethetetlen, és még úgy is nagyon húzós, ha az egyik levelező.

2010. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi, nem akarlak lelombozni, de ha az ÁOK-ra akarsz menni, akkor esélyed sincs, hogy mellette BÁRMIT is csinálj, de tényleg!
2010. nov. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Tényleg, igazatok van.. meg én is éreztem, hogy a kettőt egyszerre képtelenség megcsinálni.

Továbbá: nem az ÁOK-ra szeretnék menni, hanem inkább a FOK-ra. De így is úgy néz ki, hogy halasztok egy évet, hogy tényleg felvegyenek. Vagy.. felvetetem magam vhova, és átjelentkezem.. de nem lenne túl sok értelme. (Most kisebb zűr van a fejemben, amint látható..:D:S) Köszi mégegyszer!

2010. nov. 25. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

ahhoz, h orvosira felvegyenek és bent is tudj maradni szikla szilárdan el kell határozni magad!! Sajnos úgy nem lehet hozzáállni, h nem tudod, h mit akarsz tanulni, majd megpróbálod ezt, aztán ha nem tetszik akkor átkéreted magad...stb. Így nem lesz belőled sosem orvos. Az orvosi lét egy életforma, elhivatottság kell hozzá és ÓRIÁSI kitartás!! Mivel az egyetem iszonyatosan kemény és hosszú és CSAK azok tudják végigcsinálni, akik erre tszik fel az életüket. (még akkor is, ha egy 800 oldalas könyv felett görnyednek készülve harmadszor is az elbukott vizsgára.)Mindez vonatkozik az ÁOK-ra és FOK-ra is egyaránt.


Bocs, ha egy kicsit erősen fogalmaztam, de rengeteg olyan évfolyamtársam van/volt az orvosin, akik időközben feladták, mert rájöttek, h nem is akarnak ennyit szenvedni az áhított diplomáért, ők csak azért jelentkeztek ide, mert jól állt vna a "DR." a nevük előtt.


Szóval vagy határozd el, h mindenképpen ezt akarod csinálni és MINDENT megteszel ezért, vagy keress vmi könnyebb szakot

2010. nov. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
sajt@ köszi a választ! nem mondom h nem gondolkoztat el.. írtam privátot, ha nem baj! megköszönném, ha pár dologban felvilásgosítanál; érdeklődnék.. :)
2010. nov. 25. 20:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!