Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pesti vagy vidéki egyetem?...

Pesti vagy vidéki egyetem? Mennyire jelent előnyt, ha valaki Pesten szerez diplomát?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szaktól függ:) Van, ami pesti egyetemen jobb, van, ami vidékin. De azért a nagyobb vidéki egyetemek (SZTE, PTE, DE) szerintem vannak olyan színvonalasak, mint a pestiek:)
2010. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét diplomában talán nincs akkora különbség. De ha jó szakember akarsz lenni, eljársz előadásokra, konferenciákra. Művelődsz az egyetemen kívül is. Részt veszel különféle szakmai programokon.

Mondanom sem kell, hogy ehhez Pest az ideális hely, én több szakmába belekóstoltam már, és a szakmai rendezvények 80-90%-át Pesten tartják.

Az egyetemi képzés tipikusan jópár évvel le van maradva a napi eseményektől, újdonságoktól, így ha az egyetemista léted kimerül abban, hogy bejársz órákra, nem leszel túl értékes a munkaerőpiacon.

2010. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Szaktól függ:

- Orvosit végezheted akárhol az országban (SOTE, DE, SZTE, PTE) mindegyik nagyon színvonalas.

- Gazdasági képzések: BCE/BGF, ha ezek nem jönnek be akkor viszont valamely vidéki egyetem /SZTE, PTE/ BME-t itt felejtsd el.

- Mérnöki szakok: Egyértelműen BME, bár nagy hiány van belőlük szóval ha máshol végzel, valószínű akkor is el fogsz tudni helyezkedni, de egyértelműen a Műegyetem a legelismertebb és legnehezebb.

- Vegyész-vegyészmérnök: Pannon Egyetem, ismerősöm 2 állást bukott el a Pannonosok miatt, noha ő a BME-n végzett vegyészmérnök.

- Jog: ELTE egy picit kimagaslik de a többiek sem sokkal rosszabbak

- Bölcsészet: Teljesen mindegy hol végzed mert nem ér semmit /elnézést a bölcsészektől/.

2010. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

tegnap 21:54


Mi a helyzet az alábbi területekkel? :D Művészeti, sport, természettudomány, informatika, védelmi szakok?

2010. nov. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a gazdasági szakok érdekeltek. Ma voltam a Pannon Egyetem nyíltnapján, színvonalasnak tűnt, persze Pest nyilván jobb. Csak anyagi szempontból nem mindegy, hol tanulok...Pesten sokkal drágább az élet, viszont a lehetőségek jobbak, vidék fordítva. Ezért fontos tudnom, hogy kevesebb leszek-e egy vidéki diplomával.
2010. nov. 24. 15:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha az egyetem alatt már akarsz gyakorlatot szerezni, mindenképpen Pestre menj, mert ott van a legtöbb lehetőség. Még nappali tagozatosként is jó állásokban próbálhatod ki magad.
2010. nov. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Mi a helyzet az alábbi területekkel? :D Művészeti, sport, természettudomány, informatika, védelmi szakok?"


Bocsi ezek tegnap lemaradtak:D


Művészeti: MOME

Védelmi szakok: ZMNE

Informatika: Ha mérnökinfó akkor BME, ha gazdinfó akkor Corvinus

Sport: TF

2010. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Brian0 válasza:
21%

Biztos, hogy Pesten érdemes tanulni. A tehénszartól bűzlő, szúnyog inváziós vidék nem embernek való. Itt több a lehetőség diákmunkára (kapa sem kell hozzá), kikapcsolódni (délután 4 után is van élet). A kosz és smog erősíti az immunrendszered, ellenálóbbá válsz a fertőzésekkel szemben. Rengeteg a munkalehetőség is, és ha lekésed a buszt, nem kell 1 órát várni a következőre 2 perc és jön. Ha könyv kell, nem kell a 4 falut utazni érte, mert több a könyvtár, a könyvesbolt stb.


Érveljek még?

2010. nov. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

OFF


Brian0:

:)

Mindig megnevettet, ha nyomorék emberek úgy próbálják palástolni a nyomorukat, hogy azt áldásnak állítják be, és minden mást támadnak. Sajnálnom kéne téged, de sajnos nem megy. :)

2010. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Brian: Már nem azért, de egyetemek meg fősulik általában nem a legkisebb putri faluban vannak.

Azért talán Szeged, Pécs, Debrecen nem olyan pici város, és talán nem lovaskocsival járnak az emberek...sőt még csak nem is a tehénszarban taposnak egész nap.

Kicsit érdekes elképzeléseid vannak a vidékről..

2010. nov. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!