Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg 16 éves diák vagyok, szakközépiskolába járok 10. osztályba.

Sokat gondolkoztam már a helyzetemen és úgy döntöttem hogy itt akarom hagyni ezt a sulit ( hogy miért azt most nem részletezem, de megvan rá az okom). A lényeg hogy úgy szeretném, hogy még elvégzem a 10. osztály itt, és ezután 11.-ben szeretném tanulni egy szakmát.

Ezután ha meglenne a szakmám leérettségizni esti vagy levelezős tagozaton.

A kérdésem az lenne hogy szerintetek ennek így lenne-e értelme, valamint hogyan kellene ennek neki fognom, és hogy szerintetek milyen szakmát lenne érdemes tanulni, ami nagyjából könnyen tanulható, és megállnám vele a helyem. Ezenkívül ha tudtok kérlek írjatok pár infót az esti/levelezős tagozaton végezhető érettségiről.

Előre is nagyon köszönöm a válaszaitokat.


2010. nov. 23. 18:32
 1/1 anonim válasza:

nem a 12 osztály már a kötelező?

de mindegy,statisztikailag kimutatott,hogy aki egyszer otthagyja a sulit,az többet nem fogja elkezdeni soha.de hátha te ügyesebb leszel!:-)))

van esti érettségi,térségenként más a díja,elenyésző,viszont a tankönyv az nagyon drága.a szakma amit meg kérdezel,az megjósolhatatlan.az összes ismerősöm gyereke munkanélküliként kezdte a suli után,kivéve az enyémet,mert ő már a suli végén tudta,hogy hová megy,ugyan is ő rendőrnek tanult.az annyit tesz,hogy ne hagyd ott a sulit,érettségizz le,utána még két év a rendőrszakközép,és sose leszel munkanélküli!

2010. dec. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!