Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek érdemes tovább tanulni?...

Minek érdemes tovább tanulni? Melyik egyetemre érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
Főiskolát nem javasolnám. Diplomásokkal dunát lehet rekeszteni manapság, rettentő nagy a munkanélküliség köztük. Tanulj inkább egy jó szakmát!
2010. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egyetemen is lehet jó szakmát tanulni!


kb mi érdekel? milyen tantárgyakból vagy jó?

ha matek-fizika megy, akkor érdemes valamilyen mérnöknek tanulni.

2010. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel nem értek egyet. Tipikusan olyan ember akinek nincs diplomája, és azt sem tudja eszik-e vagy isszák az egyetemet.


Kérdező, gondold meg hogy mi érdekel, mi az amivel életed során szívesen foglalkoznál. Ha az olyan dolog, ami valóban keresett, és helye van a munkaerő piacon, akkor igenis megéri a diploma.

Bölcsésznek, andragósusnak és egyéb semmitmondó diplomát elvégezni valóban felesleges, csak a munkanélküliséget szaporítanád. De rengeteg diplomás hely van ami keresett szakma, és nincs ember. Leginkább a mérnöki szakok, de ott sem a gépész vagy villamosmérnök...


Ezt neked kell meggondolnod, mit csinálnál szívesen.

2010. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha reál beállítottságú vagy, akkor szerintem programozónak, informatikusnak érdemes tanulni. Ha humán, akkor igyekezz több nyelvet magas szinten megtanulni, úgy is könnyebben találsz majd munkát.
2010. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, van diplomám pont azért mondtam amit mondtam! Te viszont baromira el vagy tévedve, majd egyszer rájössz hogy álomvilágban élsz bár ne legyen igazam. Ma egy diplomás helyzete sokkal nehezebb mint egy jó szakmunkástanulóé. Egyetemre vagy főiskolára akkor érdemes menni ha orvosnak vagy mérnöknek tanulsz. Egyébként a kutyát se érdekli miről van papirod és miben vagy jó csak az számit kit ismersz és mennyire tudsz nyalni. Ez a nagy helyzet ma kicsiny országunkban. Aki ezt nem látja az vagy vak vagy egyszerüen túl ostoba.

A diploma ma annyit (sem) ér mint régen az érettségi. Egy alap, ami akkor ér valamit ha mellette van több minden szakmai gyakorlat, legalább 2-3 nyelv tárgyalásszintű ismerete és stb.. Különben egy valamire jó: kitörölni vele a hátsónk.

2010. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kedves első-utolsó...

ki mondta, hogy a kérdező nem mérnöknek akar esetleg tanulni?

mellesleg minden válaszoló azt írta, hogy a mérnök képzések érik meg.

arról mi nem tehetünk, hogy te csinált valamilyen nevenincs képzést, és most fáj, hogy kitörölheted vele....

21 éves mérnökhallgató lány

2010. nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem éppen nevenincs képzés, legalábbis szerintem a közgazdász szak nem számitott annak. Vagyis én azt hittem ha valami hát ez nem büfészak. Valószinüleg nem is az, csak sajnos a rengetegen vagyunk már ezzel a diplomával a munkaerőpiacon és ennyi munka egyszerüen nincs!

A munkanélküliséghez nem kell büfészak elég ha sokan végeznek adott szakon. A másik, hogy valaki büfészakkal is primán elhelyezkedik, más pedig egy piacképes diplomával sem boldogul. Ez valamennyire egyénfüggő is azt hiszem.

2010. nov. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!