Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább? El...

Minek tanuljak tovább? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Gimibe járok, nem tudom, hogy mi legyek, mert igazából csak ezek a tantárgyak érdekelnek: matek, francia, angol.

Igaz, hogy csak 15 éves vagyok (kilencedikes), de attól tartok ez nem fog megváltozni.

Ezekkel most főiskolán/egyetemen minek tanulhatnék tovább?

Semmi ötletem nincsen.


2010. nov. 22. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megy a matek, akkor én a helyedben elkezdenék ismerkedni a reál tárgyakkal. Lehet, hogy nem ismered őket eléggé és ezért nem látod meg bennük a szépséget! Érdemes lenne elmenni 1-2 versenyre, hogy valamelyik témába mélyebben beleláss. Én 9.-ben és 10.-ben voltam a Kitaibel versenyen, ami segített kicsit tájékozódni. Másrészt szerintem fontos lenne, hogy ne tantárgyakban gondolkodj, mert az élet sem arról szól. Inkább arra figyelj, hogy milyen témakörök érdekelnek, milyen tevékenységet végzel szívesen, hogyan viszonyulsz az emberekhez.

Mert ugye ha matek-francia-angol, akkor azt mondanám, hogy menj matematikusnak és tanuld angolul.. De általában a világ nem ilyen fekete-fehér.

2010. nov. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

BCE gazdálkodási és menedzsment (angol nyelven) vagy mondjuk a pénzügy és számvitel szak se rossz. Én biztos errefelé mennék tovább a helyedbe.

Angolból meg franciából csinálj nyelvvizsgát, ha lehet felsőfokút. :)

Hatalmas nagy pluszpont ha ezt a két nyelvet nagyon jól beszéled!:)

2010. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon irigyellek, bárcsak én jobb lennék reál tárgyakból! Rengeteg lehetőséged van . Pl. ami abszolút reál: bármilyen mérnök, aztán gazdasági egyetemen is rengeteg a matek, sőt még az orvosoknak is jónak kell lennie reál tárgyakból.
2010. nov. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!