Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen költségei vannak a...

Milyen költségei vannak a felsőoktatásban tanulóknak? Tankönyvk jegyzetek mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés
Gondolkozom azon hogy beíratkozom fősulira szoc munkás szakra, de nem tudom hogy milyen költségekkel jár. Jövedelmem nincs. Férjnél vagyok 22 év alatti és nincs szakmám, érettségivel rendelkezem. Állami finanszírozásúra szeretnék menni? A jelentkezés mennyibe kerül? Leírná nekem vki hogy mennyire megterhelő anyagilag ez a jelentkezéstől a diplomáig? 3 éve nem tanulok. Ha nappali képzésre jelentkezem akkor mennyire néznének ki amiatt a többiek hogy férjnél vagyok ilyen fiatalon? koleszt nem igényelnék mert be tudok járni napi szinten. Nem vagyok kisebbségi.
2010. nov. 22. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok tanár ajánl könyveket, de nagyon kevés esetben érdemes megvenni. Legtöbb helyen ki lehet venni a könyvtárból, kifénymásolni belőle részeket, kölcsönkérni/megvenni felsőbb évestől, szóval ezen sokat lehet spórolni. Sokszor pedig elég az órai jegyzet is. Vagy a tanár diasort, néhány oldalas jegyzeteket rak fel a netre.

Utazás: ha más nem, tömegközlekedésre kell költeni (ha nem gyalog, vagy bicajjal jársz).

Diákigazolvány: én most csináltattam újat, 1600 Ft volt.

Jelentkezés: én úgy tudom, hogy még mindig 9000 Ft-ot kell befizetni, és így 3 helyet jelölhetsz meg, ha többet akarsz, akkor még plusz 2-3000 Ft/megjelölt szak.

Nem várt költségek: bukott kredit után, vizsgán igazolatlanul nem-megjelenés stb.

Nyelvvizsgadíj (ha még nincs), és a felkészüléshez szükséges tandíj vagy könyvek.

Diplomakötés (ha jól hallottam, kisebb vagyonba kerül, két bekötött példány, 1 CD, 5 összefoglaló).

Kb. ennyi jut eszembe.

2010. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly jelentkeztem felsőoktatásra.

Ha jól emlékszem kb.10ezer a jelentkezés.

Ha bejutsz áll.támogatottra, ott csak a könyveket,füzeteket stb..kell megvenned.Ha költségtérítésesre vesznek fel, ott félévenkét még pluszban fizetned kell-hogy mennyit az mindenhol más.

Bővebbet nem nagyon tudok, mert én is nem rég keztem el az egyetemet:)

2010. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem kerül sokba. ez csak ilyen legenda. sőt, ha férjnél vagy és saját lakásban laktok, de neked nincs jövedelmed, akkor majdnem biztos, hogy szoctámot is igényelhetsz majd a sulitól. havi 10 ezret biztosan kapsz. szóval csak az utazás, meg max pár könyv. én matek szakos vagyok és mindössze 2 könyvet vettem meg, de azt is használtan harmadáron vaterán. de a könyvtárból is kikölcsönözhettem volna. szóval nyomjad csak!
2010. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meddig lehet beadni a jelentkezéseket? Itt is a február van megszabva határidőként, mint a középiskoláknál? Honnan tudok szerezni jelentkezési lapot? A honlapon nem találtam.
2010. nov. 22. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:

A felsőoktatási felvételi jelentkezési lapot meg tudod szerezni a könyvesboltokban a felvi könyvvel.


De, jelentkezhetsz elektronikusan is, a felvi.hu oldalon.

Nagyon egyszerű! Én nem azon jelentkeztem, mert nem bíztam benne, pedig tényleg nem rizikós, de sokkal kényelmesebb.

És az oldalon minden információt megtalálsz.


De ha nem találsz valamit még, akkor írj vissza. Gyakorlott gyk felhasználók vannak ebben a támakörben, akik évente válaszolgatnak a felvételis kérdésekre.(:


www.felvi.hu

(egyetmek, foiskolak menuben latod, h melyik egyetem, melyik szakjara mi a felveteli erettsegi kovetelmeny, ha esetlegesen ujra kellene erettsegizned, mert nincs meg az a targy)

Meg van egy felveteli tajekoztatojuk is, hasznos.


Bocs az ekezetek miatt, probalok vele irni, de nem megy.

2010. nov. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szociális munkás? okj-s végzettséggel többet keresel, gondold meg.
2010. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!