Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért népszerűtlenebbek az...

Miért népszerűtlenebbek az egészségügyi szakok más szakoknál?

Figyelt kérdés
Lehet, h most romokban az egészségügy, de ki tudja, h mi lesz később? Másrészről pedig sztem egy egészségügyi diplomával (pl. gyógytornász, diplomás ápoló) eléggé sokat lehet keresni külföldön. Ráadásul sírnak a diplomások, h nincs munka, holott ápolókból hiány van, és a mi szakunkon múlt évben pl. 12en végeztek...
2010. nov. 22. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, amit te is megválaszoltál a kérdésedben.

Jól lehet vele keresni, külföldön.

Itthon nem igazán megbecsült, hanem inkább lenézett szakma véleményem szerint /az ápoló, amit te is példának hoztál/.

Az orvosok képzésének pedig horribilis árai vannak + jó koponya kell hogy legyen az ember hozzá és ritkán adódik olyan anyagi helyzet + ész hogy az ember mehessen oda.

Sok esetben csak az anyagi helyzet hiányzik.

2010. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, végül is igazad van, de sokan tisztában vannak azzal is, h egy büfészakkal (pl. szabad bölcsészettel) nem fognak semmire se menni, mégis inkább azt választják, ahelyett, h lenne egy hasznos szakmájuk...
2010. nov. 22. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, de ha azt nézed az orvosi szak ugye 10 év és 15 millió ft.

Ez számomra, illetve véleményem szerint baromi sok.

Én is jelenleg felsőoktatásba való továbbtanulás előtt állok és ZMNE-re szeretnék menni katonai vezetőnek, de ha nem vesznek fel akkor marad ME és informatika, mivel most is informatikai orientált középiskolába járok, csak megfogott nagyon a katonai pálya az utóbbi időben.

Sokan mondják az informatikára is hogy sok van, de tévedésbe vannak mert nincs annyi amennyi kellene, mert ha megnézzük, mindenhova ők kellenek most már lassan.

2010. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Én most ápolóként dolgozok Norvégiába, de a szakma megszerzeése előtt fél évig itt dolgoztam. Mit mondjak ég és föld a kettő között a különbség. Itt semmi megbecsülést nem kapok, plusz szinte magamat nem tudom fenntartani olyan keveset kerestem.

2010. nov. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az orvosihoz nagyon jó anyagi háttér kell. Ész kb ugyanannyi kell mint a többi szakhoz. Anyuka 10 évig kit tud eltartani? És még nem is beszéltünk a sok kiadásról meg az egyetem költségeiről. Persze mindenki orvos szeretne lenni miután megnézte a Dr House-t. De ha jobban belegondol az ember, akkor nem is olyan klassz orvosnak lenni, mint a filmben.
2010. nov. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!