Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi történik ha 16 évesen ott...

Mi történik ha 16 évesen ott hagyom az iskolát de 18 éves koromig vagyok tanköteles?

Figyelt kérdés
Sajnos a családom nincs olyan helyzetben hogy sok pénzt keressen ezért nekem is dolgoznom kell ezért szeretnék el menni az iskolából mert nem tudok egyszerre csinálni a két dolgot van olyan hogy késő estig dolgozok meg valamikor reggel is kell mennem .Mi lehet a következménye?
2010. nov. 20. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nehogy már neked kelljen eltartani a családodat. anyukádék? nem dolgoznak? amúgy meg nem tudom , diákmunka lenne a megoldás, de nem tudom hogy az így lehetséges-e .


meg azzal nem is keresel sokat, szóval egyedül akkor sem tudod eltartani a családodat.

2010. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Éppen azért vagy tanköteles, mert nem hagyhatod ott az iskolát. Lehetsz magántanuló, ha annyira nem akarsz bejárni, de akkor meg vizsgáznod kell majd az anyagból (minden tárgyból).


Előző válaszadóval egyetértek, nehogy neked kelljen eltartani a családodat. 16 évesen végzettséged sincs, nem hiszem hogy sok munkalehetőséged lenne, max pár diákmunka, de azzal nem fogsz sokat keresni.

2010. nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is az előzőekkel értek egyet.ha mindenképp dolgozni akarsz, szintén a diákmunkát javaslom.azt lehet délután is csinálni,és nagyjából 450ft körül szokott lenni az órabér.ahhoz viszont iskolalátogatási igazolás kell.magyarán suliba kell járnod
2010. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az iskolakötelezettség pont azt jelenti, hogy mindig iskolába kell járnod. Valamelyik intérménynél kell jogviszonyodnak lenni, és oda be is kell járnod. Ha nem, akkor a gyermekvédelmisek gyámság alá vesznek elvisznek szüleidtől, és ott járatnak suliba. Nem jó játék. Próbáld úgy hogy suli után vagy hétvégén menj el, de a sulit mindnképp látogasd, mert nagyon el tudod cseszni az életed.
2010. nov. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fentiket még azzal egészíteném ki, hogy 50 igazolatlan óra után megvonják a családi pótlékot és még több után még bírságot is kiszabnak.

Vagyis, anyagilag még rosszabbul is jár a család, ha nem jársz iskolába...


Ha nagyon vészes a dolog, akkor legyél magántanuló, vagy suli mellett vállalj diákmunkát.

De figyelmeztetlek, hogy ha a tanulás helyett mást választasz, akkor jó eséllyel semmi sem lesz belőled az életben és majd a leendő családodnak is hasonló (anyagi) gondjai lesznek.

2010. nov. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!