Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gondolkodom, hogy építészmérnö...

Gondolkodom, hogy építészmérnök legyek e?! Jó ez a szakma? Mellyek a főtantárgyak?

Figyelt kérdés
Bevezetne valaki ebbe a szakmába?
2010. nov. 20. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Építészmérnök jó, csak nehéz elvégezni!


-rajztudás fontos, meg hogy legyen érzéked az ábrázoló geometriához. ha nem tudod érzékelni a "test dimenzióját", akkor meg vagy lőve, nem érdemes nekifutni

BME-nek van egyébként rajzelőkészítője 8erre mindenképp érdemes járni, mert sokat segít az első évben az itt szerzett gyakorlat), anno rajzalkalmassági volt még a felvikövetelmény (többek között), nem tudom, hogy ez a kétszintű érettségivel mennyire változott meg.


-matek és fizika!!! de tényleg, főleg a matek nagyon-nagyon kemény az első években, mindenképpen lelkesen járj fakt-ra!

2010. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nemrég beszéltem egy állásbörzén egy szakemberrel. Azt mondta, teljesen mindegy milyen mérnöknek tanul egy hallgató, csak végezze el. Hiány van belőlük, itthon és külföldön is. Az építészmérnök amúgy is nagyon izgalmas szakma, tele kihívásokkal és soha nem egyforma két nap. Szóval hajrá!:)
2010. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rajz felvételi még mindig van!! Azután nézik a pontokat!
2010. nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ma 12:07


Én egy párszor építészmérnök mellett dolgoztam, hát mit ne mondjak, nálam mást jelent az izgalom.

2010. nov. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!