Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nappali tagozaton járnék...

Ha nappali tagozaton járnék egyetemre (BA szakra), mellette végezhetek levelezőn ingyenes OKJ-s képzést?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, és szeretném mindkét iskolát elvégezni, viszont nincsen vesztegetni való időm, ezért szeretném egy időben tanulni mindkettőt. Megtehetem ezt ingyenesen? Kulturált válaszokat kérek, előre is köszönöm:)
2010. nov. 20. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:

hát :D most érted,... csak egy szakra vesznek fel, vagy nem tudom, hogy gondolod


összesen 12 államilag finanszírozott félévet biztosít neked az állam, ezt úgy használod fel, ahogy akarod, FELTÉVE HA felvesznek államilag finanszírozottra


Tegyük fel, hogy bejutsz egy nappali BA szakra, az minimum 6-7 félév. Ez mellett meg lehet csinálni egy OKJ-s képzést, ami legfeljebb 6, de a legtöbb 4 féléves, de egy felvételi időszakban csak egy valamire tudsz felvételizni, nemtom ez így érthető-e? :)


Viszont azt megcsinálhatod, hogy egyes középiskolákban is indul ugye OKJ képzés, viszont nem ingyenes, DE nem is kerül közel se annyiba, mint egy fizetős OKJ képzés egy főiskolán, TOVÁBBÁ nem viszi el a féléveket az államilag finanszírozott képzésből, viszont középiskolákban én még levelező OKJ-ről nem hallottam :)

2010. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát meg tegyük hozzá, hogy ezek a középiskolai OKJ-k színvonala olyan amilyen ...


egyébként kérdésedre: megteheted igen, na csak hülyeségnek tartom, hiszen akkor a MA-szintet akarod majd fizetni? mert egy BA ugye magában sokat nem ér

2010. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

azért ez nem feltétlen igaz, pl ahova én jártam középsuliba, az a közép a BGF-fel van így "leszerződve" úgymond, tehát a középsulis OKJ-végzettek egy részét átveszik BGF BsC-re, ami ugye nem sz*r, tekintve azt, hogy oda nem a legalacsonyabb épp az A-N-A bejutási küszöb


viszont a második válaszolónak tökéletesen igaza van abban, hogy a Mesterképzés féléveinek az ára kb 3-4x-se a BsC-nek,...


viszont az is igaz, hogy nem minden szaknál van ez így, hogy nem ér semmit a BA, mert pl. egy gépészmérnök vagy vegyészmérnök nem fog nekikezdeni OKJ-nek is :)

2010. nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, a kérdésemből is látszik, h nem vagyok otthon az ilyen jellegű dolgokban:)) Köszönöm a kedves válaszokat:))
2010. nov. 20. 11:01
 5/5 anonim válasza:
Én magyar-kommunikáció szakos vagyok, harmadéves, de maradok egy évig még, mert csúsztam a minorom miatt. Nekem is terveim közt van az OKJ-s újságírói képzés, amit 22 (van ahol 23) éves koromig nappalin ingyenesen, estin pedig minimális összegért elvégezhetek. Mindenképpen meg fogom tenni, ha maradok MA-n, ha nem, mert a magyar az alapszakom, így nem tudok a komm. szakon újságírásra menni, mert az nem engedélyezett. Van olyan munkahely, ahova tökéletesen elég egy OKJ, mondjuk nekem kapcsolódó egyetemi végzettségem is lesz, az OKJ csak egy kiegészítés, ami szerintem károdra nem válhat. Tanulj még 1-2 (ha tudsz több) nyelvet és sikered lesz.
2010. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!