Milyen szakon érdemes tanulnom, ha a tömegközlekedés fejlesztésével kapcsolatos ( buszhálózat, forgalmi igények--> tehát elsősorban nem technikai, gépészeti megközelítésben) munkával szeretnék foglalkozni?
Hát, ez pedig kemény reálos szakma. Ezt te tudod, hjogy mennyire vagy erős a reál tantárgyakban...
KÖZLEKEDÉSMÉRNÖKI ALAPSZAK
A közlekedésmérnöki alapszak a hagyományos képzési rendszer közlekedésmérnöki, valamint repülőmérnöki szakjainak felel meg. A közlekedésmérnökök feladata az áru- és személyszállítás feltételrendszerének biztosítása, melybe beletartozik az ehhez szükséges előkészítő, működtető, irányító munka. Az alapszak hallgatói megismerkednek a közúti, légi és vasúti közlekedés, a hajózás, a városi tömegközlekedés tervezésével, eszközeivel, technológiáival, a közlekedés gazdasági és kereskedelmi feladataival, a szállítmányozói, logisztikai tevékenységekkel vagy szállítási-csomagolási sajátosságaival.
Az alapszakon oktatott természettudományos alapismeretek a matematika, mechanika, mérnöki fizika, műszaki kémia, hő- és áramlástan, elektrotechnika, anyagismeret területére terjednek ki. A szakmai törzsanyag részét olyan tárgyak képezik, mint a közlekedési és szállítási technológiák, logisztika, közlekedéstervezés, műszaki ábrázolás, járműelemek, járműhajtások, járművek és mobil gépek, szállítástechnika, közlekedési infrastruktúra, számítástechnika, közlekedési informatika, közlekedés-gazdaságtan, közlekedési statisztika, forgalomtechnika, közlekedésbiztonság, környezetvédelem, irányítástechnika, közlekedési automatika, jármű üzem. A képzés emellett gazdasági és humán ismeretekkel is kiegészül aközgazdaságtan, vállalat-gazdaságtan, jog, munkavédelem területéről.
A közlekedés biztosítja a gazdaság és a társadalom „vérkeringését”, amely az európai integráció időszakában különösen fontos szerepet kap. A közlekedésmérnökök a közlekedési és a szállítási logisztikai folyamatok rendszerszemléletű, gazdaságos tervezését, szervezését, irányítását, fejlesztését és kutatását végzik, miközben figyelembe veszik a közlekedésbiztonság, a környezetvédelem és az energiagazdálkodás szempontjait is. Képesek a folyamatban részt vevő és azt kiszolgáló járművek, gépek, berendezések megválasztására, üzemeltetésének és fenntartásának irányítására.
A közlekedésmérnöki pályát rendszerint azok a fiatalok választják, akik általános műszaki érdeklődésükön belül a különféle közlekedési eszközök tervezése, üzemeltetése vagy a közlekedésbiztonság, a közlekedés szervezése iránt érdeklődnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!