Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha háziorvos akarok lenni a...

Ha háziorvos akarok lenni a gimibe milyen, , szakra" nem tom így hívják-e kell menni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
igen, orvosira kell menned
2010. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Gimnáziumot kérdezett, nem egyetemet...


Gimiben végülis mindegy, a lényeg az hogy biológiából és kémiából vagy fizikából érettségizz. Esetleg mehetsz egészségügyi szakközépbe is.

2010. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb eséllyel a gimis biológia-kémia tagozatokról lehet bekerülni (mivel ez a kettő tárgy a felvételi, bár kémia helyett lehet fizikát is választani).


De szinte bármilyen gimnáziumból vagy szakközépből be lehet kerülni, ha komolyan veszed a tanulást (mondjuk, egy gyengébb középiskolában elképzelhető, hogy csak különórákkal tudsz megfelelően felkészülni, míg egy erősebb gimnázium biosz-kémia tagozatán gyakorlatilag 4 évig célirányosan készítenek fel).

2010. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha humános vagyok akkor is van esélyem??
2010. nov. 13. 14:11
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Humánosként orvosira?


Felejtsd el.. Ide a legkiválóbbakat veszik fel a a reálosokból. Egy középszintű természettudományos tárgyból még fel lehet készülni, hogy kapj egy 4-est..


De egy emelt kémia érettségi nagyon durva.. Matekot is vágni kell rendesen, sok a számítás..


Biztos hogy humános vagy?? Mennyire megy a reál?


Én reálos vagyok, a humántárgyak nem a kedvenceim, de azért sikerül 5-öst szereznem.. De belehalnék egy emelt töri vagy magyar érettségibe.. Egyszerűen nem érdekel, nehezen tanulnék meg akkora tömeg információt, miközben a matek, kémia, fizikában a logikámmal sok mindent kitalálok és nem kell bemagolnom.. És ez is érdekel jobban..


A törit meg az irodalmat fontosnak tartom, szeretek is olvasni, de valahogy nincs az a szájízem hozzá, hogy ennyit bemagoljak, és esszéket gyártsak megállás nélkül.

2010. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell biológia/kémia tagozatosnak lenned a gimiben ahhoz, hogy felvegyenek az orvosira, sima általános tantervű gimiből mentem én is, lényeg, h a felvételi tárgyaidra készülj rendesen.
2010. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most elkezdesz latinul tanulni sokat segithet, ha van kémia, biosz, matek szakkör, fakultáció az is jó lenne. Ha most mást tanulsz az se hátrány csak nem praktikus.
2010. nov. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!