Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha magántanuló szeretnék...

Ha magántanuló szeretnék lenni, mit fogadnak el a kérelmembe?

Figyelt kérdés
Itthon szeretnék tanulni, mert nem a tanulással van problémám, hanem azzal, hogy ki kell bírni a diákokat.. kb 1 éve egy bizonyos dolog miatt rohamom lett, és azóta ha ideges vagyok, vagy sírni kezdek, újra elő jön... :S A suliba mindenki bánt valakit, még ha nem is engem, akkor is beleőrülök a tehetetlenségbe, mert még magamat sem tudom megvédeni, nemhogy őket..
2010. nov. 13. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég komoly indok kell hozzá, pl. betegség, vagy ha terhes leszel. Ezért, hogy nem bírod a diákokat, nem hiszem, hogy engednék.


Hányadikas vagy? Nem bírnád ki a suliba járást? Engem is állandóan bántottak középiskolában, és túléltem. Inkább légy erős, és ne foglalkozz velük. :)

2010. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kilencedikes vagyok.. de már nem először :(

Mert így nem tudok bent maradni... Be járok a suliba, de ha felidegesítenek, elkezdek remegni, sírni és valamikor ha durvább a helyzet, akkor rángatózni is :( nem akarom én ezt minden nap :S ez miatt már lassan őrültnek néznek, pedig nem tehetek róla:( és így koncentrálni se tudok órán, mert csak a nap végét várom. Pedig tudom, hogy ha itthon tanulnék, akkor el tudnám végezni ezt az osztályt, és a továbbiakat is.

(ha ezek a rohamok betegséghez tartoznak, akkor azt el fogadják nem? :O )

2010. nov. 13. 12:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Menj el pszichológushoz/pszichiáterhez, ő biztos tud segíteni, nem csak abban, hogy magántanuló legyél, hanem inkább az alapprobléma megoldásában.


Esetleg másik iskolába nem mennél a mostani helyett? Lehet hogy ott nem lenne semmi baj.

2010. nov. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nem hiszem hogy segítene az iskolaváltás, mert leginkább a diákok értelmi és érettségi szintjével van bajom. Az állandó fenyegetőzésekkel, még akkor is ha nem nekem szólnak be. Bánt hogy eddig fajult a dolog, hogy egy normális tanulónak nem lehet anélkül végigmenni a folyosón, hogy valaki bele ne kötne... szörnyű... :S

Közösséggel nem lenne bajom. Nincs semmilyen nehézségem a barátok szerzésével, csak nem bírom a kétszínű embereket. Ahol talán normálisabbak az emberek, az valószínű egy emeltebb szintű iskola, ahova én nem tudnék bejutni, mert nem vagyok jó tanuló, de nem is vagyok reménytelen.

De sajnos ez a világ már nem arról szól, hogy büntetlenül ki lehet állni a gyengébb mellett.. ezek miatt van a remegés, mert vissza folytom az indulatot, hogy ne én kerüljek bajba.. de mégis így lett, mert már ez alatt a pár hónap alatt sikerült elérnem az 50 igazolatlan órát :S és durvulnak a szabályok.. Nem engedem hogy elvegyenek a szüleimtől, mert nem itthon van probléma.. hanem az iskolában.

(elnézést a kisregényért :S :) )

2010. nov. 13. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kell semmilyen indok, jogod van a magántanuláshoz, mikor tanulják meg már végre a gyakorikérdéses válaszolók, mikor már csak én magam vagy tízszer leírtam.

2. A te problémádat nem ez oldaná meg, hanem egy pszichológus, aki segít a magaddal és másokkal való konfliktusok kezelésében és egy iskolaváltás, ahol tizta lappal és új reményekkel indulsz. Az élettől nem lehet elmenekülni, az iskola egyik funkciója pont az, hogy a különböző, akár kétszinű, nem szimpatikus emberekkel is megtanítson együtt élni. Ugyanis ilyen emberek vannak, nemcsak az iskolában.

2010. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!