Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetsége hogy az idei felvéte...

Lehetsége hogy az idei felvételi pontokhoz képest, jövőre csökkenek valamelyest a pontok?

Figyelt kérdés
Igaz elelik a minimum ponthatárt, de csökkentetek több plusz ponttszámot is.
2010. nov. 7. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyrészt az érettségik nehézségétől függ. Olyan úgy sem lsz, hogy egységesen mindenhol csökken. Biztos lesz, ahol kevesebb lesz, lesz ahol több.
2010. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen, csökkenni fognak a ponthatárok várhatóan, esetleg maradnak. sokat emelni max csak ott fognak ahol eddig nagyon alacsony volt a ponthatár (200 alja).
2010. nov. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: És ezt miből gondolod,hogy csökkenni fognak?

Amúgy meg nincs olyan, hogy emelik". Max emelkedik.

2010. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

én konkrétaban bölcsésztudományi területre gondoltam, ahol előző években volt h 10 pontot! is emeltek egyik évről a másikra, csak arra gondoltam h ez meddig folytatódhat így??

mert pl így az első és a végzős évfolyamosok felvételi pontszámai közöt 20-30 pontos külömbség van...

2010. nov. 8. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy adott meghirdett letszam egy szakra es van adott szamu jelentkezo.

A vitt pontszamok szerint csokkeno sorrendben feallitanak egy listat es az addot helyen, tehat ahany ferohely van, meghuzzak. Ez a ponthatar.


Tehat, ha 100-an jelentkeznek egy 50 ferohelyes szakra, akkor a legjobb otven kerul be, es az 50.utan meghuzzak a ponthatart.


Remelem, ebbol mar leszurted, hogy most meg az eg egy adta vilagon semmit nem tudhatunk az idei ponthatarokrol.

Ha a felvi kiad egy statisztikat a jelentkezokrol, az erettsegi atlagrol, akkor abbol mar talan lehet kovetkeztetni, de a statisztikak nem olyan reszletesek, hogy biztosan tudhass vmit is elore.


Azaz, barmi elofordulhat, az a jelentkezeseken es a jelentkezok erettsegi teljesitmenyen mulik.

(De ezt kb. evente 100* leirjak itt a gyk-n...)

2010. nov. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jó tudom h hogy működik a felvételi, volt már benne részem, egyébként van hogy üressen hagynak államilag támogatott helyeket... úhyhogy írányítják a ponthatárokat másként is
2010. nov. 8. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!