Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológiából v. kémiából...

Biológiából v. kémiából nehezebb az emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Sokaktól hallottam már, hogy a biológia sokkal nehezebb... szerintetek?
2010. nov. 6. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a biosz a nehezebb. Kevésbé kiszámítható, több meglepetés lehet a témákban.
2010. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én kémiát csináltam, az nekem könnyű volt :)
2010. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én mind a kettőre készülök emelten...én a kémiától jobban parázok..:/
2010. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nagyon régóta szeretnék bioszból emeltet kémiából pedig közepet (jövőre érettségizem), de a tanárom azt mondta, hogy jól gondoljam át... mert ugye ha teszem azt a biosz közép szintűm 90-95%-os és az emelt csak 60-70% akkor a középre sokkal több pontot kapok. Jó persze az emelt szinten a 60-70% is nagyon jó, de orvosira viszont kevés... (állatorvosira készülök). Úgyhogy mostanában gondolkodom rajta, hogy megcsinálom inkább a kémia emeltet és a biosz meg marad középszinten. A kémia valamivel "kiszámíthatóbb" mint a biosz... Igaz, a biológiát sokkal-sokkal jobban szeretem és érdekesebbnek tartom, de mi van ha pont kifogok egy kérdésekben szivatós évet, és ezen bukik el az állatorvosi álmom...?! :/
2010. nov. 6. 23:12
 5/8 anonim ***** válasza:

és ha idén csinálnál bioszból egy közepet? vagy esetleg ősszel? és utána megpróbálhatod az emeltet is.

vagy most egy emelt kémia? ha jó tanuló vagy, meg érted, akkor ennyi idő alatt felkészülsz.

2010. nov. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kémia könnyebb, de csak azért mert az jobban szeretem, de kinek mi, én bioszból is faktos voltam, de nézegettem régebbi emelteket és azért dülledt ki a szemem egyszer-kétszer h wtf.
2010. nov. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy a közép kémia és az emelt kémia között kevesebb a különbség, mint a biosz közép és a biosz emelt között.

Állítólag az emelt kémia elméleti anyaga alig több, mint a középé, csak a számolások durvábbak. Ha jó vagy számolásokból, akkor lehet érdemesebb inkább a kémiát csinálni.


Amúgy szerintem a biosz is megoldható. Én emelteztem belőle, el kellett rajta gondolkodni, az biztos, de ha az ember átlátja a dolgokat, szerintem nem vészes.

2010. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
mindkettö nehéz, de ha belelendül az ember akkor már könnyebb.
2010. dec. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!