Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mekkora potenciál van manapság...

Mekkora potenciál van manapság az Épületgépész technikus szakmában?

Figyelt kérdés

Hello


Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mekkora potenciál van manapság az Épületgépész technikus szakmában? Azon gondolkozom hogy megcsinálom, jelenleg karbantartó vagyok. Vagy karbantartóként dolgoznék vagy vállalkozó mellett vagy egyéni vállalkozóként. Alkalmazottként milyen fizetésre és munkakörülményekre lehet számítani, karbantartóként vagy pedig vállalkozónak dolgozva?



okt. 28. 15:13
 1/5 SZTANN ***** válasza:
71%

Sok az építkezés, még több a felújítás az ország szinte teljes területén - hétvégi, családi ház, nagyobb épületek, irodaház, középület, műemlék építés és felújítás. Mindegyikhez kell épületgépész. De mindegyikhez kicsit másra van szükség, tapasztalatra, gyakorlatra is, csapatra is.

El kell döntened, miben, mennyire vagy jó, és melyik szakterületen (pl. családi ház fűtés-csatorna-gáz, vagy inkább csak vízvezeték, vagy inkább csapatban tudsz jobban dolgozni, esetleg egyfajta gépi berendezésre képezed ki magad nagyon mélyen ... ).

Amit választasz, arra kell ráállnod, gyakorlatot, referenciákat és kapcsolatokat szerezned. Ezzel akár magán vállalkozást kezdhetsz vagy egy építési vállalkozónál kereshetsz munkát.

Tapasztalatom szerint nagyon keresett szakma, de kevés az igazán megbízható szakember. Ha valaki bevált, akkor kapkodnak utána... és akkor már nagyon jól tud keresni.

Nyilván nincs meghatározható fizetés sem alkalmazottként, sem magánban. Pénz akkor van, amikor munka adódik. Egyetlen vállalkozó sem fog egyből folyamatosan alkalmazni, hanem mindig egy-egy munkára (pl. gázvezeték egy családi háznál).

Hacsak nem akadsz valami nagy gyárban állandó munkára, akkor még azt sem lehet tudni, milyen körülmények között fogsz dolgozni, hiszen változó épületeknél kell hol itt, hol ott, hol ilyen, hol olyan munkát ellátni.

Tanulni mindenképpen kell, hogy eldönthesd, mire vagy alkalmas. (Pl. a vízvezetékcsere sem könnyű, de családi házas kazánokhoz érteni még nehezebb, stb....)

Akármit is kezdesz, felelősségteljes, önálló munkát fogsz végezni, amihez folyamatosan tanulnod kell majd - nem csak az iskolában - az egyre fejlettebb berendezések, anyagok, alkatrészek, eszközök sajátosságait.

Ha okos vagy és szorgalmas, sokra viheted, de ha nem annyira, akkor sem fogsz éhen halni.

okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
#1 Hogy lehet az első munkákat megtalálni? ármint ez nem olyan, mint a kőműves, hogy az elején segédként alkalmaznak és egyre nagyobb munkát adnak, mert épületgépész általában nincs olyan sok alkalazott a tapasztalatom szerint, akik tanítanák egymást.
okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ, én is így gondolom. Csak megerösitetél abban amit gondoltam.
okt. 30. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Dolgoztam vasútépítésen, ahol a művezetőnek ilyen szakmája volt, azért lehetett művezető. Havi 700-800 ezer nettót keresett hétfőtől péntekig melóval(néha szombat is). Szerintem nem rossz döntés.
okt. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mérnöki előtt ezt végeztem el, jó szakma.
okt. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!