Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Első éves gyógypedagógia...

Első éves gyógypedagógia szakos hallgatóként párhuzamosan tanulhatok más egyetemen? Többi lent.

Figyelt kérdés

Pszichopedagógia, Tanulásban akadályozottak szakirányon tanulok most. Logopédia, látássérültek pedagógiája között vacilálok - szeretnék jelentkezni, ez csak egy másik egyetemen elérhető. Ti bevállalnátok?


Az egyik egyetemen másod éves lennék, ilyenkor az első éven teljesített tárgyakat beszámítanák a másik egyetemen?


Levelezőn csinálnám mindkettőt. Család mellett. 😅



tegnap 06:11
A kérdező szavazást indított:
Menni fog, vágj bele. 🤩
Elvégezném az egyetemet és tobábbképzésen végezném el a következőt. 🤔
6 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tanulhatsz? Igen. Elvi vagy jogi akadálya legalábbis nincs.

Bevállalnám? Nem. Mivel a levelező képzések a legtöbb helyen péntek-szombaton vannak, simán ütközhetnek az órák a két egyetemen belül, és levelezőn is bőven vannak olyan tárgyak, ahol kötelező a jelenlét.

A teljesített tárgyakat beszámítják? Részben igen. Egyrészt nem minden tárgyat fogadnak el automatikusan, bizonyos mértékű egyezés kell a tantárgyi tematikán belül. Másrészt annak is van egy felső limitje, hogy legalább a tárgyak hány százalékát kell teljesítened az adott egyetemen. Illetve van egy másik szempont is: ha elfogadtatod a második egyetemen az elsőéves tárgyakat, akkor abban a félévben vagy nem veszel fel tárgyakat, vagy ugyanúgy a másodéveseket veszed fel, mint a mostani helyeden - és lényegében két helyen vizsgázol ugyanabból.

Én mindenképpen várnék azzal, amíg a mostani helyemen végzek.

tegnap 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2 helyen vizsgáni ugyanabból szerintem jól hangzik... ha már amúgy is tanulok, akkor legalább 2 legyet ütök egy csapásra. Vagy naív elgondolás? 😅
tegnap 07:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez így teljesen értelmetlen.

Jelentkezz át, vagy szerezd meg a diplomát és utána rövidebb idő alatt tudsz másik szakot is csinálni. Én tiflon végeztem, soha többet nem választanám, botrány volt a Bárczin némelyik tanár színvonala, sajnos. A jobbak ráadásul el is mentek azóta.

tegnap 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!