Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Proginfo BSc után milyen...

Proginfo BSc után milyen MSc-re menjek?

Figyelt kérdés

Várhatóan idén végzek a Programtervező Informatikus BSc-vel. Szeretnék továbbtanulni MSc-n, de infós területen ennek nem látom túl sok értelmét. Jelenleg egyetem mellett részmunkaidőben dolgozom egy IT cégnél.


Igazából az infós MSc-knek (proginfó, adattudomány, mérnökinfó) azért nem látom sok értelmét egyik egyetemen sem (pl. ELTE, Pannon Egyetem), mert a tantervi hálók/záróvizsga követelmények alapján, amit ott kapnék elméleti tudást azoknak a jelentős része nem lenne újdonság (volt BSc-n...). A gyakorlati része meg olyan, hogy nem hiszem hogy ahhoz egy igazi dev-nek félévek kellenek hogy megértse/alkalmazza. Ámbár bizonyos (főként állami megrendelésű) céges projektekhez meg jól jönne egy MSc-s papír, még ha nem is takar sok többlettudást.


Nem infós MSc-kből az alkalmazott matematikus MSc-t találtam érdekesnek (főként abból a szempontból, hogy sok -számomra- újat tanulnék, és ráadásul MSc-s papírt is kapnék érte: maga a tudás pedig data science/machine learning területen nem árt). Oda a bemeneti 65 kreditem lehet még meg is lenne, de szinte soha nem indul a szak: [link]


A Gazdaságinformatikus MSc lehet picit érdekes is, de háát őszintén nekem nem esett le a tantervi háló alapján, hogy mi a céljuk vele/hogyan hasznosíthatnám: [link]


Egyéb gazdasági MSc azért nem jött nálam szóba, mivel nem igazán tudnék oda krediteket elfogadtatni, hisz gazdaságis tárgyam BSc alatt jó ha egy volt, az is kötválként.


Ti mit javasoltok, hogy vegyek figyelembe a döntésemnél?

Egyáltalán mennétek MSc-re?

(A célom igazából az, hogy ne csak középszerű kódoló legyek, hanem inkább igazi "software engineer" skillekre és azt igazoló papírokra tegyek szert: a szakmai tapasztalat oké, de azok közül is ki akarok tűnni, akinek már egy csomó van belőle...)



#informatikus #PTE #infos MSc #Proginfo BSc #tovabbtanulas BSc utan #ELTE, PE, SZTE
tegnap 20:35
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!