Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanári mellett...

Osztatlan tanári mellett mennyire lehetséges másik szakon is tanulni levelezőn?

Figyelt kérdés

Most az, hogy anyagilag hogy oldom meg, pláne, hogy már nem lesz államilag támogatott félévem, ne menjünk bele, légyszi, nem ez a kérdés.

Matek-magyar, vagy matek-rajz szakpárra gondoltam. A matek része nem gond, ebben a tanévben végzek msc-n, előtte bsc-n voltam matekból, simán elfogadtatom a tárgyaimat, szerintem matekom nem is nagyon lenne, csak szakmódszertan, meg talán az a pár, ami tanárképzésben van, de nekünk nem volt bsc-n. Meg nyilván a másik szakom tárgyai.

Viszont mellette el akarok kezdeni egy másik szakot levelezőn, csak nem tudom, hogy mennyire összeegyeztethető. Konkrétan a gyógypedagógiát akarom elkezdeni egy évvel később levelezőn.


tegnap 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már van diplomád egy adott szakból, nem kell az osztatlan, elég a sima tanári MSc. Azt minden bizonnyal össze tudod egyeztetni a másik szakkal, főleg ha házon belül vagy (ugyanaz az egyetem). Ez a képzés államilag finanszírozott, így akkor is ingyenes, ha nincs már állami féléved, ha van akkor sem fogy.
tegnap 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 De ha sima tanári msc-t csinálok, akkor nem csak egyszakos leszek..? (Ezesetben csak matek)
tegnap 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de utána egy 2 féléves "gyorstalpalóval" fel tudod venni a második szakot, amint megvan abból is a diploma. Ez szintén államilag finanszírozott. Közben meg már mehetsz dolgozni, gond nélkül megkapod a második tárgy tanítását is az iskolákban egyszakos tanári diplomával is.
tegnap 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, de maga a tanárszak MSc-vel csak 1 éves, és utána 2 éves átképzéssel bármilyen új tanárszakot is szerezhetsz mellé, tehát összesen 3 év lenne szemben az 5 éves osztatlan tanárszakkal, ahol bár nyilván spórolnál 1-2 félévet, de a tárgyak egymásra épülése miatt sem tudnád ennél gyorsabban megcsinálni.

Vagyis a te elképzelésed szerint:

2025 szeptemberben elkezded az osztatlan tanárit és 2026 szeptemberben a gyógypedagógiát levelezőn (hiszen egy felvételi eljárásban csak egy szakot kezdhetsz el), vagyis nagyjából 2029 környékén fogsz mindkét szakkal végezni (feltételezve, hogy 2 félévvel rövidíteni tudod a tanárit az elfogadott tárgyakkal).

Ha rám hallgatsz, akkor 2025 szeptemberében elkezded a gyógypedagógiát nappalin, 2026 szeptemberében a matekot levelezőn. Előbbivel végzel 2028-ban, utóbbival 2027-ben. És ha még egy plusz szakot szeretnél, azzal 2029-ben. Viszont ebben az esetben egyrészt nem ugyanakkor végzel a szakokkal, tehát se a szakdolgozatírás, se a záróvizsgára való készülés nem egyszerre történik, ami azért nagy könnyebbség. Plusz ha rövidciklusú tanárképzést csinálsz (pl. a 2 féléves matektanárit), azt nem vonják le az állami félévekből, ergo kvázi ingyen van, ami nem elhanyagolható szempont.

Az más kérdés, hogy mi értelme van ennyi mindent tanulni, pláne ennyi különböző területről, de ha téged boldoggá tesz, hajrá. Vannak olyan tanári szakok, ahol az "egyszakos" az nem túl szerencsés (pl. magyar, töri), de mateknál semmilyen hátrány nem fog érni, ha csak az nem, hogy mindig ugyanazt a tárgyat kell tanítanod.

tegnap 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 félév alatt nem lehet újabb szakot elvégezni.
tegnap 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!