Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornászként hogyan...

Gyógytornászként hogyan lehetne a legtöbb lehetőségem?

Figyelt kérdés
Jövő februárban adom le az egyetemi jelentkezésem, korábban gyógytornász szerettem volna lenni, de ahogy láttam, nagyon nehéz munkát találni vele. Viszont láttam plusz képzéseket pl McKenzie meg csontkovács. Ezeket ha utána megcsinálnám, milyenek lennének az elhelyezkedési esélyek? Ezeken kívül még miket lehetne elvégezni ráépítésként? Olyanok válaszát várom, akik már kijárták ezt az utat, nem trollkodni jönnek ide meg kiadni az egész napi idegüket. Köszönöm.
szept. 23. 18:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak menj el dolgozni. Ha lehet, klinikára. Ott "védett" környezetben vagy, mindig van kitől kérdezni, és hiába nem fogod magad rongyosra keresni, nagyon értékes tapasztalat. Ott mérd fel a helyzetet. Ha az összes kollégád elvégezte a Schrot-ot, lehet hogy nem ott van a piaci rés. Általában a PNF-hez kib$szott kevesen értenek, alapból a neurós vonal nagyon nehéz. Gyerekekkel, gerincproblémákkal, kismamákkal, inkontinenciával, általános problémákkal (alapból egészséges emberek térd-vállfájdalma) és sporttal elég sokan foglalkoznak. De ez nem jelenti hogy ezeken a vonalakon sem tudsz kiemelkedni, csak nyilván nehezebb, több munkát igényel, nagyobb a verseny.

Neuró, geriátria-otthonápolás azok amikből kevés vagy kevés igazán jó szakember van.

Úgy gondolom hogy jó szakmát választasz, hiszen nem csak Magyarországban érdemes gondolkodni. Ha megnézed, az üres jobs portál is tele van GyT hirdetésekkel.

Viszont... Jó hogy előre tervezel. De először kezdd el a képzést. Első 2 évben úgyis az alapokat tanuljátok meg, 3.-4. évben jönnek a klinikumok. Ott (a tantermi és a klinikai gyakorlatokon is) kiderül hogy mihez húz a szíved, milyen beteganyag körül vagy szívesen. Csak akkor lehet igazán gondolkozni hogy milyen vonalon indulj el, ha már vannak elképzeléseid hogy mi való neked.

Van olyan aki a viszonylag állandó, könnyű feladatokat szereti. Ő mondjuk elvan egy ált. sebészeten, ahol az a dolga hogy 2 nap alatt szedje ki az ágyból a beteget, meg ne kapjon trombózist. Más az állandó kihívást keresi, hogy ne legyen 2 ugyanolyan beteg. Neki a gerincvelő rehab tökéletes. Megint más nem tudja gyerekek nélkül elképzelni a mindennapjait. Ha nem akarsz minden nap ugyanazon az osztályon lenni, vannak olyan kórházak ahol a gyógytornászok minden felé mennek, nincs fix hely, így rengeteg féle beteggel találkozhatsz.

De elmehetsz egy konditerembe is. Ha valami értelmes személyi edző képzést is megcsinálsz mellé, átlagemberek átlag problémáiban, és az edzéseik tökéletesítésében is tudsz segíteni (kezeled a fájó derekát, aztán megmutatod hogy hogy deadliftezzen úgy hogy ne újuljon ki a fájdalom).

Sport vonalra is el lehet menni, vannak "sportosabb" MSC-k, olyan továbbképzések amik a sportolók pályán történő rehabját tanítják. Álomélet ha bekerülsz egy nagyobb csapathoz, akikkel járhatod a világot.

De mondok jobbat, ha 20 éve dolgozol egy trauma osztályon,onnan is válthatsz bármikor.

Szurkolok neked hogy végezd el ezt a csodálatos szakmát, és találd meg az utad.

okt. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!