Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyikkel érek többet mérnök...

Melyikkel érek többet mérnök vagy közgazdász diploma?

Figyelt kérdés

Idén éretségizek és még nem döntöttem el hogy mérnöki vagy közgazdász pályát válasszak. Az érdeklődési köröm most mindegy, a pontom valószínűleg mind2höz meglesz tehát inkább az érdekelne, hogy melyikre érdemesebb menni.Itt gondolok a fizetésre és az elhelyezkedésre.

mérnök: BME- mechatronika közgáz: BCE-pénzügy és számvitel


2010. nov. 3. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

talán a mérnökivel könnyebben találsz majd munkát, de nehéz megmondani, milyen lesz a munkaerő-piac 3, sőt 5 év múlva (ha mesterre is mennél...)

meg az egyéni kompeteniciákon is legalább anyni múlik, mint egy diplomán

viszont egy közgadász diploma elég sokrétű, nem vagy beszorítva annyira egy szakterületre, én ezért választottam anno ezt viszont nagyon sokan tanulják, szóval mindenképp nagy lesz a konkurencia majd :S

2010. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

előző: nem tudom mennyire sokrétű a özgazdász diploma, de a mérnöki egyáltalán nem "beszorított": pl. villamosmérnöknél baromira nem mindegy, hogy mikrokontrollerekkel, vagy erőművekkel foglalkozik.


kérdezőnek: menj egy olyan mérnöki szakra, amelyik érdekel

(ha pl. vegyésznek mész, miközben utálod a kémiát, akkor valamire nem ügyeltél oda a pályaválasztáskor), ugyanis könnyebben találsz munkát. Ennek az az oka, h jóval nehezebb elvégezni a mérnöki szakokat (persze ott is vannak eltérések), mint a gazdaságiakat, mint pl. a közgazdászt. Ebben igaza van az előző válaszolónak.


Hát én nem egészen vágom a mechatronika tárgyát, de olyan sok jót nem hallottam róla, én a helyedben mást választanék (gépész / villamosmérnök / infós). A pénzügyes szak is nagyon keresett, de többen végzik el, viszont sok-sok szép lány van az ilyen szakon:)

2010. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a mechatronikai mérnökit választod, akkor biztos nem leszel beszorítva. Annyira sokrétű, ha elvégzed több esélyed lesz elhelyezkedni ezzel mint a közgazdásszal. Fogsz érteni az elektronikához, gépészethez meg a programozáshoz. Ami persze a legszebb, hogy ezeket majd fogod tudni kombinálni...így jön létre egy intelligens gép.


Előző...nem tudom miket hallottál a mechatronikáról, de sima gépész már egyre kevesebb kell, mivel az emberek lustulnak és automatizálni akarnak mindent.


Neked kérdező mindenképp a mérnöki pályát ajánlom. Nehezebb de szebb is.

2010. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!