Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a BGE...

Mi a véleményetek a BGE Kommunikáció és médiatudomány szakáról?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kreatív dolgokat, a művészetet, az embereket (pszichológia) a média és a kereskedelem világát. Szeretek beszélni, videót szerkeszteni és a divat világa is nagy szerelem számomra.


Mostanában a kereskedelem és marketing szakon gondolkodok, de a kommunikáció és médiatudomány szak is felkeltette az érdeklődésemet. Számomra fontos, hogy olyan szakon tanuljak ami először ad egy általános tudást, és kicsit több irányt, területet lefedjen a képzés, hogy kicsit mindenbe belelássak. Így később könnyebben el tudom dönteni, hogy mi az ami érdekel és jobban specializálódjak rá.


Úgy láttam a komm és médiatudomány ebből a szempontból jó lenne, mert belevezetnek a médiatudományokba, de közben közgazdaságtant is tanulunk. Azonban erről sokszor azt hallom, hogy értéktelen szak, és nem lehet vele utána elhelyezkedni, viszont nekem lehet adna egy jó alapot, és később ha úgy döntök mégy egy Kermarkot is elvégezhetek utána.


Nektek mi a véleményetek erről? Szerintetek melyik magyar egyetemen van a legjobb kommunikáció és médiatudomány szak? :)



ma 11:43
 1/1 anonim válasza:

Magyarországon több egyetemen is magas színvonalú kommunikáció és médiatudomány képzés érhető el. Az alábbi három egyetem különösen elismert ebben a szakirányban:


Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) – A Corvinus a társadalomtudományi területek egyik vezető egyeteme, és a kommunikáció és médiatudomány szakja is erősen gyakorlatorientált, elismert oktatókkal és szakmai kapcsolatokkal rendelkezik.


Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) – Az ELTE Bölcsészettudományi Karán található kommunikáció és médiatudomány képzés régóta elismert, széleskörű elméleti alapokat és gyakorlati tapasztalatokat biztosít a hallgatóknak.


Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) – A BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Karán is magas szintű képzés folyik, különösen technológiai és innovációs szempontból.


Ezek közül az egyetemek közül mindegyik kiemelkedő, de az ELTE és a Corvinus különösen népszerű azok között, akik a kommunikáció és médiatudomány elméleti és gyakorlati oldalára is hangsúlyt szeretnének fektetni.

ma 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!