Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha programozóként szeretnék...

Ha programozóként szeretnék dolgozni, hogyan kezdjek neki? 30F

Figyelt kérdés
Nincs releváns végzettségem, nem is tanultam programozást. Egyetemen műszaki szakon végeztem. Matekból jó vagyok, középiskolában tagozatos voltam, egyetemen is jól ment a matek. Angolul jól beszélek. Az informatika is érdekel, gyerekkorom óta sokat számítógépezek, a hardveres részhez is konyítok, a szoftveres részhez kevésbé, csak az alap dolgokat használom. Őszintén szólva nem akarok megint egyetemen tanulni, van valami más út hogy megtanuljak programozni ÉS el is tudjak helyezkedni a szakmában?
ma 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Tanulj meg programozási nyelveket és kész is.
ma 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Követem.
ma 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Jelenleg az informatikus piac eléggé zárkózott, a pályakezdők, juniorok, gyakornokok elég rossz helyzetben vannak.

El kell, hogy keserítselek, de az egyetemen nem csak programozni tanítanak meg, hanem magát a gondolkodást, ami kell hozzá. Anélkül nem is érdemes állást keresni.

A cégeket nem a papírod érdekli, hanem hogy mit tudsz, de ehhez saját projektek, legalább pár év tapasztalat kell egy nyelvben, technológiában ismerve az algoritmusokat, adatszerkezeteket, verziókövető rendszereket, és még sorolhatnám.

Elkezdhetsz megtanulni magadtól programozni, de évekbe fog telni, mire egy normális állást fogsz kapni. Egy fokkal gyorsabb, ha felkészülsz egy emeltszintű érettségire, jelentkezel egy egyemetre, és kijársz egy 3 éves BSc-t. Alatta már el tudsz kezdeni gyakornokként dolgozni, ha tényleg van hozzá érzéked és türelmed.

Ha ez nem jó, akkor vannak kurzusok, mint az udemy, de nem fogsz egy ilyen kurzussal sokra menni. Csinálj projekteket vagy szállj be publikus projektekbe GitHub-on, fejlessz és így tudsz tanulni.

ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
65%

Tapasztalat és diploma nélkül manapság szinte lehetetlen elhelyezkedni, legalább az egyik kellene a kettőből.

Megtanulhatsz programozni autodidakta módon is pl. Udemy videókból, de az nem lesz olyan mély tudás és főleg az elméletet nem fogod megtanulni.

Javasolt inkább egy egyetem, akár munka mellett, levelezőn, azzal már jobb eséllyel indulsz.

ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Előttem szólókkal ellentétben szerintem nem kell egyetem hozzá, csak megfelelő elhatározás és hozzáállás, illetve sok idő amit belefordítasz. Soha nem jártam felsőoktatási intézménybe, cserébe sok olyan kollégával futottam össze aki járt, és marhára nincs komolyabb tudásuk tőle. Némelyiknek van lexikális tudása amit előszeretettel hangoztat, de valójában a gyakorlat nélkül nemhogy nem előny, de hátrány. Az iskolában nem tanulsz meg igazán programozni, alapozónak jó lehet, de arra kb bármelyik tanfolyam megfelelő, de igazából az se kell. Én jártam régen még okj-s képzésekre, 2-reis. Jól fogalmazott az egyik tanár, hogy csak egy ajtót nyitnak meg nekünk.


Mindenesetre én sokszot ott is untam magamat, mert már kb mindent tudtam amit ott tanítottak.


El kell döntened, hogy milyen fejlesztő szeretnél lenni, pl weboldalakat készítenél all/in esetleg a frontend részét ami megjelenik a usereknek, vagy inkább a backend részét ami mögötte ketyeg, vagy komplett futtatható szoftvereket írnál inkább, annál se mind1, hogy grafikus felületű érdekel vagy valami szerver oldali dolog ami csak szöveges, esetleg komolyabb grafikus dolgokkal foglalkoznál, 2-3D alkalmazásokkal.

Esetleg hardver közeli dolgok érdekelnek jobban, amikor kis procikat programozol fel egy épített hardverhez (esetleg plc, arduino stb).

Van még több lehetőség, de most nem ugrik be más.


Ha ezek közülk tudsz választani, akkor lehet elindulni valamerre.


Én egyébként a webes fejlesztést javaslom, abba könnyebb beletanulni és hamarabb lehet belőle pénzt is keresni, bár tény, hogy le kell hozzá tolj több személyes projektet hobbiból. Akkor az lesz a referencia, tapasztalat.


Most amúgy valóban nehezebb melót kapni juniorként, de mediorként is.

ma 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

#5


Ez a nem kell diploma szöveg igaz volt úgy 2022 végéig de most annyira telített a szakma, hogy egyből a kukában landol az ember CV-je ha nincs Bsc/Bprof diplomája mert annyira el van árasztva van a szakma a mindenféle Okj-s, bootcampes és youtube videók alapján(értsd megnézett kb 3db-ot) "önképző" karrier váltókkal. Pályakezdő/junior szinten legalábbis ez a helyzet....

ma 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak tesztelő / tesztautomatizáló állások is, amin keresztül be tudsz kerülni egy infós céghez, és nem is fognak olyan szintű programozói tudást várni, mint az informatikus végzettektől. Aztán közben tudsz programozást tanulni, akár cégen belül projektet váltani később, vagy más helyet keresni.


Én mérnöki diplomával pont így kezdtem el egy informatikai cégnél dolgozni. Igaz annak már 10 éve. Lehet akkor egyszerűbb volt a junioroknak is még.

ma 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!