Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy közép matek érettségivel...

Egy közép matek érettségivel és emelt informatika érettségivel mennyire lesz húzós a mérnökinformatika szak? vagy esetleg a programtervező informatikus szak? (fizika érettségi nélkül)

Figyelt kérdés

szept. 15. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Elegge.
szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Programozásban pár hét alatt eljuttok az érettségi szintjéig, szóval csak az elején leszel az emelt infóddal előnyben. Mérnökinfón van fizika, ha a középsulis anyag megy, arra kell kicsit rátanulnod, ha nem megy akkor az szívás lesz. Programtervezőin nincs fizika. Matek mindkét szakon húzós. Deriválni, integrálni tanulj meg, ha könnyíteni akarsz az életeden, amúgy mateking.hu-ról tanulva teljesíthető.
szept. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Közép matek oda max bejutásra elég, bentmaradásra nem. Nagyon belépő szint. Én emelt matekkal mennék inkább. Emelt infó az inkább proginfóra jó. Szokták mondani, hogy nem muszáj emelt matek meg minden az elejétől megy. De arra készülj fel, hogy gyors tempó és az összes tárgyad full matek-fizika. Legalább legyen egy kis alapfogalmad az emelt matekos anyagról, deriválás, integrálás. Azt közép matekon semmilyen szinten nem kell tudni, de egy közép matekot egy idióta is meg tud írni 60% fölött. (Ha még nekem is sikerült, pedig sose voltam egy matek zseni, de a négyjegyű elég közép matekra). Ha mégis emelt matekot választanál, akkor a mateking nagyon alapszint oda, felkészítőre menj inkább. Emeltre kevés a mateking.
szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az érettségi után és egyetem közt terveztem matekozni meg fizikázni!
szept. 17. 22:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a 2 hónap semmire nem elég, hogy matekozni KEZDJ. Oda nem kezdőként kell menni, hanem középhaladóként. Az emelt matek oda a kezdő szint.
szept. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaz amit az 5-ös írt. Bár az is számít, hogy melyik egyetemre mész. Én jártam proginfóra és mérnök8nfóra is különböző egyetemeken (nem végeztem el őket), most gazdinfóra járok levelezőn munka mellett, itt már letudtam a matekos tárgyakat könnyebben, mint a másik két szakon. Proginfón kellett kemény elméletet is tudni meg bizonyításokat, szóval oda tényleg kevés a mateking.
szept. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!