Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes így matektanárira...

Érdemes így matektanárira jelentkezni?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanár lenni. Az egyik tárgy az angol és mellé matekon gondolkozok, de nem vagyok biztos benne hogy nekem való.

Matekból mindig 4 és 5 közötti érdemjegyeket kaptam, de tény hogy sokat tanultam. Otthon az órai feladatokat és a házikat addig csináltam amíg magamtól, hibátlanra nem ment, amíg meg nem értettem. Sajnos órán sokszor érzem hogy nem értem, tudom hogy majd csak otthon fogok "megvilágosodni". Ez azért is zavar, mert van olyan osztálytársam akik egyáltalán nem tanulnak otthon, hanem úgy írnak hármas dolgozatot hogy "csak" figyeltek órán. Szóval gondolom nekik több érzekük van a matekhoz. Tudom hogy ha én nem tanulnék otthon akkor kettes, hármas tanuló lennék.

Jelenleg közép szintén tanulok, de van lehetőségem idén beülni az emeltesek órájára is, amit biztos megteszek.

Szóval, lényegében az lenne a kérdésem hogy ilyen beállítással, érdemes e jelentkeznem matek tanárira? Fogom bírni végig azt az 5 évet? Mire lehet ott számolni? Teljesíthető inkább szorgalommal mint gyors megértéssel?

Én szívesen tanítanék matekot, de érzem magamon hogy milyen az amikor az ember 100%-ig biztos a döntésében (az angol az) és most én nem vagyok az ezzel kapcsolatban.

Neki kezdjek?



szept. 6. 14:24
A kérdező szavazást indított:
Jelentkezz matek tanárira
Ne jelentkezz matek tanárira
15 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Nem feltétlen a legjobb kombináció az angol/matek együtt. Inkább matek/fizika a jó kombó. Vagy matek/info.
szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Angol-matek kiváló kombó és lehetsz, igen így is tanár.
szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
31%
A kitartásod alapján érdemes belevágnod. De arra számíts, hogy az egyetemi matek már nem feladatmegoldásból áll. Kísérletezz tételek bizonyításával, nézd meg, hogyan megy ez a matekkönyvekben, keress ilyeneket a neten.
szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Matektanárként végeztem. Az egyetemen az elemi matek tárgyakat kivéve (félévente 1-1 a szakmódszertanok mellett) egyáltalán nem láttam számokat:D a műveleteket betűkkel végeztük, semmilyen konkrét "értéket" nem kell kiszámolni, még számológépre sincs szükség. Tételek és bizonyítások vannak dögivel, ha sikerül felvenni a fonalat, akkor nem lesz gond, de arra készülj, hogy a középiskolai matekhoz képest brutálisan elvont, semmi köze nincs hozzá.
szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!