Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NJE GAMF mérnökinfó ipari...

NJE GAMF mérnökinfó ipari informatika specializáció valaki??

Figyelt kérdés

Van itt valaki, aki végzett a gamfon mérnökinfón ipari informatika specializációval? Van egyáltalán másik egyetemen ipari informatika spec. az országban, vagy kénytelen vagyok oda menni ha ez tetszik?


Szeretem a gyárakat, gyártósorokat, érdekelnek a robotok, automatizálás, hardver közeli programozás, beágyazott rendszerek, elektronika.


Érdemes lehet ezzel a céllal ezt a sulit választani majd a jövőben levelezőn?


Kérlek, azt ne írjátok hogy semmit nem ér ez a suli, meg hogy BME az egyetlen.. stb.. Nincs lehetőségem a BME-re járni, üzemeltetés terén dolgozom a szakmában már pár éve, így csak levelező jöhet szóba és kifejezetten a hardver közeli informatika érdekel. Ha tudtok alternatívát, akkor persze jöhet.


Előre is köszi a válaszokat.



szept. 5. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezen voltam. Ne számíts semmi komoly dologra. Nincs HW közeli programozás. Egy kis mikrovezérlőt kell programozgatni C-ben, de semmi komoly. A robotprogramzás 1-ben robothoz egyáltalán nem fogsz nyúlni, ott egy kis PLC lesz de az annyi, hogy ki-be járjon és azt is létradiagrammba. Tehát hasztalan az egész. Robot2 őn már látsz robotot, meg kell egy kicsit programozni, de az is semmitmondó lesz. A többi tárgy meg szinte csak elméleti, matek.


Az ipari képfeldolgozás az volt a legjobb tárgy ezen a szakon belül, de ott is az elmélet adta inkább a show-t, mert a gyakorlaton 20 éve nem használt szoftverekkel, kamerákkal dolgozol. :)


Én ezen végeztem de nem ebbe a szakmában dolgozok mert kb 0 tudást adott ahhoz, hogy a piacon elhelyezkedj konkrétan ilyenbe. Más Egyetemet választottam volna így utólag belegondolva vagy más szakot

szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyennel akarsz foglalkozni akkor menj gépészmérnöknek utana mecha szakírányba menj el vagy menj villamosmérnökire. Mind a kettővel csak jobban jársz
szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.


Ez azért kicsit elszomorít, azt hittem komolyabb dolgok vannak ott, mert ennél tanterv alapján komolyabbnak hangzott így elsőre. De ha egy robottechnika nevű tárgy ennyire le van butítva, ahogy írod 1#-es, akkor nem fogja kielégíteni a vágyaimat.


2# - Lehet megfontolom a villamosmérnökit, vagy a gépészetet. Majd utánanézek, hogy azoknak mit tartalmaz a tanterve pontosan, illetve milyen szakirányok vannak.

szept. 6. 22:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha dobsz egy email-t privátba és akarod akkor elküldöm a régi jegyzeteimet/diákat/anyagokat és megtudod tekinteni, hogy valóban kell-e neked vagy nem. De az én véleményem az, hogy nem ad piaci tudást.
szept. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De ha van belőle duális képzés (amikor én voltam nem volt) akkor viszont jobb lehet, mert a mercibe vagy máshol többet tudnál tanulni, valós környezetbe
szept. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi 4-es, küldtem privátot. :)


5 - Egyébként úgy tudom, hogy van duális képzés, de majd megnézem jobban a cégek listáját és hogy mivel foglalkoznak pontosan/melyik részébe engednek betekintést a szakmának.

szept. 7. 15:18

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!