Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik budapesti egyetemnél...

Melyik budapesti egyetemnél nem kötelező az emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Jelenleg az utolsó két évemet töltöm a gimiben, amint elvégzem az érettségit, szeretnék tovább menni egyetemre lehetőleg Budapesten.

A tanulmányi eredményeim egészen jók, 4,75 az átlagom.

Viszont emelt szintű érettségin nem igazán gondolkodtam.

Melyek azok az egyetemek, ahol nem kötelező az emelt szint?

Igazából pénzügy-számvitel képzésre szeretnék menni.


Illetve ha elvégzem a középszintű érettségit, akkor a későbbiek folyamán ha úgy adódna akkor tehetek még emelt szintű érettségit valamelyik tantárgyból?



szept. 4. 02:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan felsőfokú.

Tehetsz. Fizetni kell érte vizsgadíjat.

szept. 4. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét a Felvin a követelményeknél.
szept. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvből egy emelt kb a közép nyelvvizsga szintje, szerintem ez simán megugorható extra felkészülés nélkül egy gimnáziumból.
szept. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg felvin. Amúgy jobb egyetemre 400 pont alatt nem kerülsz be államin, annyi pontod meg emelt nélkül nem nagyon lesz. Ha van egy minimum középfokú angol nyelvtudásod, csinálj egy emelt angolt. Az érettségi pontjaid is jelentősen felviszi és sok helyen megkapod érte a +50 pontot, valahol 25-öt, de az is több a semminél.
szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gergelice16 ***** válasza:
100%
Ha pénzügyre akarsz menni, akkor csinálj matek emeltet. Ne csak azért, hogy felvegyenek, hanem hogy az egyetemen több esélyed legyen megérteni a tananyagot. Ott a sok tanulás mellett sokkal nehezebb lesz behozni a lemaradást. Sokkal könnyebb ezeket most 2 év alatt megtanulni, mint ott 1-2 hét alatt.
szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
5 annyira durva matek azért nincs, legalábbis nálunk SZTE-n. Jó, van analízis, deriválás, integrálás, de szerintem nagyrészünk nem emelt matekkal érkezett és mégis élünk. Inkább vegyen fel valami gazdasági fakultációt, nálunk a gimnáziumban volt gazdasági ismeretek szakkör, eljártam rá, csináltam emeltet is. Az nagy segítség volt. Meg a nyelv is. Max a Corvinus matematikai elemző szakára mondanám, hogy fixen kell emelt matek. De pénzügy-számvitelre feleslegesen sok.
szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!