Passzív félév indoklás?

Figyelt kérdés

Levelezőn vagyok, de szeretném az őszi félévemet passziváltatni főleg egészségi állapot és munka miatt. Viszont a Modulon van egy "Szöveges indoklás" rész, amit ki kell tölteni, és mellékletet is lehet feltölteni hozzá. Ezek szerint ide nyomós érv kell, és ha pl. egészségi állapotra hivatkozom, akkor kell valami igazolás is hozzá? Nem gondoltam, hogy így működik, csak azért kérdezem, hogy nehogy rosszul küldjem el.

Elutasíthatják egyébként?



szept. 1. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Első félév nem lehet passzív, ahhoz valóban nyomós érv kellene.

De egyébként passzív féléven nem szoktak sokat meditálni. Én kérvényeztem már passzív évet is, ki se töltöttem a szöveges részt, úgy is elfogadták.

Ha beírod, hogy egészségügyi állapot miatt szeretnél 1 félévet passzíváltatni, nem hiszem, hogy ne fogadnák el, valamint nem kell semmit csatolnod.

szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemtől függ. Én Miltonon tudtam az első félévemet egyből beiratkozás után passziváltatni, indoklás sem kellett.


El kell olvasni a TVSZ-t, hogy nit írnak benne. Amúgy nem hiszem, hogy sokat szívóznának azzal a szöveges indoklással, ha például meg akarod szüntetni a hallgatói jogviszonyodat ott is ki kell tölteni egy indoklást, aminek szintén semmi értelme, mert mindenkinek jogában áll bármikor kiiratkozni, nem ők bírálják el.

szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor nem agyalok rajta. Egyébként nem az első félévem, már csak egy van hátra.:)
szept. 1. 20:05
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az volt az indokom első félévben, hogy dolgozok és nincs időm rá. Azt is odaírtam, hogy vagy passzív vagy kiiratkozok és jelentkezek legközelebb, mert úgy is felvesznek. ;). Engedték a passzívot így.
szept. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ha nem első félév akkor nem kell semmi komoly indok. Valamit kitalálsz és kész.
szept. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egészségügyi okot írnék és csatolnék valamilyen orvosi papírt, amit korábban kaptam.
szept. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem kellett csatolni semmit, csak beírtam valamit, és másnap el is fogadták.
szept. 4. 09:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!