Ehhez hasonló szakok?

Figyelt kérdés
Kommunikáció és médiatudomány szakra szeretnék 2 év múlva jelentkezni, de sokan mondják hogy büfészak meg nem jó semmire. Én nem azért mennék oda, mert nincs más ötletem és valamit meg kell jelölni, (akik közül tényleg sokan a mekiben kötnek ki) hanem tényleg érdekel a média és televíziózás. Mégis kérdezném a károgókat, milyen szak van, ami hasonlóan kreatív és szervezkedést igénylő, de jövedelmezőbb is? Történelemből és olaszból fogok emeletezni, a matekot nem szeretem.

aug. 31. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a matekkal kicsit meg tudsz barátkozni, kereskedelem és marketing. Nem egy mérnöki szak, de azért vannak matekos tárgyak. Töri emeltre egyébként sok helyen plusz pontot kapsz, én az SZTE-n tanulok, ott emelt matekra és törire adnak plusz 5. Ezt is büfézik, de azért egy közgazdász diploma többet ér a kommédiánál.
aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
50-et*, bocsánat :)
aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es! Gondolkoztam rajta már régebben, de pont az taszít, hogy a pszichológiával egyetemben minden 2. ember erre a szakra jelentkezik, és hihetetlen tömített az egész. Alapvetően aláírom, hogy alapból többet ér, de hiszem, hogy ha keményen megdolgozom akkor bekerülhetek a televíziós világba, és azt csinálhatom amit igazán szeretnék, nem pedig valamit amit több pénzért de unottan teszek.
aug. 31. 20:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan érdekel a média világa, akkor érdemes szét nézni a kereskedelmi csatornák képzési között is. Nagyobb eséllyel lehet bekerülni oda, ha az általuk indított képzések valamelyikét is elvégzed. Azok mentén az elvárások mentén készítenek fel, ami ott elvárás lehet. Illetve hamarabb értesülsz jó eséllyel a gyakornoki munkalehetőségekről is. Pl. Tv2 Akadémia.
szept. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. De amellé mégiscsak jobban illik egy kommédia szak nem?
szept. 1. 11:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, persze mehet mellé az alapszak.
szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
szept. 1. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!