Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné nappali tagozatos...

Megérné nappali tagozatos helyett levelezőre menni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyetemre menni, viszont eléggé messze vannak tőlem az egyetemek, amik tetszenek. A családom nem igazán tehetős és édesanyám betegeskedik, így nem igazán szeretnék még kiköltözni. Gondolkodtam rajta, hogy azokon a napokon, amíg vannak óráim addig ott vagyok, aztán hazajövök, de annak túl sok értelme nincsen és eléggé macerás is lenne munka mellett.


Mennyire jó a levelezős alapszak? Vélemények?



aug. 14. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Az első szakra általában véve érdemes nappalira járni, hogy elkapjon az egésznek a hangulata. Itt tanulsz meg (komolyabban) tanulni, szakmai nyelven beszélni, szakmai eszmecserét folytatni tanárokkal és diákokkal... sok mindenről lemaradsz, ha nem jársz nappalira.


Vannak szakok (pl. orvosi, szerintem mérnöki), amiket nem lehet normálisan levelezőn megtanulni. És vannak olyanok (pl. könnyebb gazdasági szakok), amiket meg prímán meg lehet tanulni levelezőn.


A levelezőnek ugyanakkor az az előnye, hogy több időd marad mindenféle másra, pl. dolgozni, vagy akár tanulni is (!). Sok mindent nem az egyetemen tanítanak meg a legjobban, pl. programozni sem.


Úgyhogy magyarul ha gazdasági szakra akartál menni, akkor menj bátran levelezőre, ha netalán IT szakra, akkor is. Ha viszont jogra, valami mérnöknek, akkor inkább nappalira.

aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Igen, gazdasági szakra szeretnék menni és most nyáron el is kezdtem egy kicsit tanulni belőle, amit neten lehet találni. Jól megértem az angolt, így egész sok tananyagot találtam. Szerintem annyira nem nehéz a téma és levelezőn is menne.


Persze az egyetemi életet szívesen megtapasztalnám, de annyira nem hiányozna. Alapból is én egy egész csendes ember vagyok.

aug. 14. 19:37
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez teljesen szakfüggő,így nem lehet megmondani
aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Milyen most a munkahelyed, mit dolgozol?

Mert igazabol elso eveskent egyebkent sem tudnal semmi szakmai munkat csinalni. Ha talalsz olyan munkahelyet ahol rugalmasak, hetvegen is lehet dolgozni, akkor nappali mellett is siman menne a 40 ora egy gazdasagi szakon. Es az egyetemi eletbol sem maradsz ki, a nappalival jaro elonyoket is ki tudod elvezni mellette.

aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
#4: Ha rendesen akar tanulni és mellette még 40 órát is dolgozik, amellett nem igazán tud egyetemi életet élni...
aug. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Barmit lehet, csak max nem alszol tul sokat 😁 de meg lehet csinalni, en is igy nyomom
aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért nehezebb, mert rengeteg levelezőn úgy néz ki az órarend, hogy havonta 1 teljes hét vagy minden héten csütörtök-péntek-szombat. Ennyi szabadságod meg sehol nincs, hogy folyton kikérd magad. Max call center, mcdonalds vagy más részmunkaidős állás, aminél saját ráérésed osztod be.
aug. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy merre laksz? Mert kb minden megyeszékhelyen van gazdasági szak vagy kihelyezett székhely vagy egyetem formájában.
aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A Soproni Egyetemre szeretnék jelentkezni. Nem ott lakom, de oda tervezek költözni.
aug. 22. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!