Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási és menedzsment...

Haikon12 kérdése:

Gazdálkodási és menedzsment szak, matek alapok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget kérni. 6 éve érettségiztem, szóval kicsit megkopott már a matek tudásom. Szeptemberben levelezőn kezdem a fenti szakot és szeretnék egy kicsit gyakorolni előtte, hogy picit visszajöjjenek az emlékek. Esetlegesen tudtok nekem ajánlani valamilyen matek feladatgyűjteményt?


Köszönöm!



aug. 14. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magántanár, mert azért nem ilyen egyszerű a dolog...


Azt is kellene tudni, milyen szinten vagy, hisz onnan kell indíteni.,..

aug. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálgasd a korábbi évek középszintű érettségijeit. Ha azokon el tudsz érni egy stabil 70-80%-ot (lehetőség szerint úgy, hogy nem az algebrából, statisztikából és valószínűségszámításból veszíted az összes pontot), az már bőven elegendő.
aug. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minimum matekingre előfizetni és ott gyakorolni, ha eleve nem volt combos a matektudásod.
aug. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A matekkal nem volt gondom, az érettségim is jó lett. Nem 2-3-as voltam. Ismételni szerettem volna, és azért kértem hogy milyen feladatgyűjteményt ajánlottok, mert mindig is jobban szeretem a könyvekből oldani feladatokat.
aug. 14. 10:30
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Az egyetemi és a középsulis matek ég és föld.

Új anyagrészeket kell elsajátítanod, amit nem hiszen, hogy csak könyvből meg tudsz oldani.

Miért sajnálsz kiadni párezret magántanárra?

Majd ő eldönti, milyen szinten vagy (az, hogy te jónak érzed magad úgy, hogy semmi rálátásod a jelen matekra és az egyetemi matekra), lényegtelen; sokkal reálisabb, ha olyan alkot véleményt, aki ismeri is az anyagokat.

Ő majd meghatározza, reálisan mennyi időre, órára és esetlegesen egyéni kiegészítésre van szükséged ahhoz, hogy felfejlődj.


Iránymutatónak nézz meg egy matek 1-es könyvet egy egyetemről, megnézed, menynire kínai...

aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam egy szóval sem, hogy nem adnék ki pénzt magántanárra. De szerintem egy sima középiskolás sem azzal kezdi a dolgokat, hogy azonnal magántanárt fogad. Én csak szerettem volna átnézni a matekot. Nem azért, kértem feladatgyűjteményt, mert én annyira pronak éreztem magam.
aug. 14. 10:54
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Csak a sima középiskolás nem hagy ki 5-6 évet és a sima középiskolással ismételnek sok esetben 1-2 hetet és a sima középsulis anyag alapján érti az általános 3-4-es is.

DE!

Az 5-6 év kimaradás nagyon sok idő, az egyetemi kurzusokon nem tananyag az ismétlés, és egy nivósabb egyetemre csak 5 matekkal kerülnek be az emberek vagy ezzel ekvivalens készségekkel, az egyetemi anyag az 5-ös matekkal rendelkezőknek lett kitalálva, mert akkora az ugrás, hisz ez már nem kötelező.


A helyedben nem fecsérelném az időt...

aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy így látatlanba eldöntötted, hogy nekem mi menne meg mi nem 😄 Csak egy feladatgyűjteményt kértem és erre sem sikerült itt válaszolni. Gratulálok megint megy a jó magyar mentalitás
aug. 14. 12:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!