Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdász végzettséget hol...

Közgazdász végzettséget hol érdemes elvégezni? Inkább egyetemen, vagy OKJ-s képzésen ajánljátok?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy szeretnék szeptembertől egy pénzügyi képzést elvégezni. A tanulmányaim során fontos lenne, hogy mellette dolgozni is tudjak. Egyetemi szakon a gazdálkodás és menedzsment, vagy kereskedelem és marketing szakot néztem ki, amit ha levelezőn csinálnék tudnék mellette dolgozni is.


Leginkább az ilyen általánosabb közgáz szakra lennék kíváncsi, így mondjuk az ilyen elemzői, analitikus szak kiesik. Láttam azonban, hogy okj képzésen is indulnak közgazdász tanfolyamok, mint pl a pénzügy és számviteli asszisztens, stb.. Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek a hazai közgáz képzésekből melyiket van értelme elvégezni, ami azért a munkaerő piacon értékes, vagy keresett, azaz elhelyezkedés szempontjából jók a kilátások vele? Akár legyen OKJ-s, vagy egyetemi képzés. Nagyon hálás lennék ha valaki tudna ebben segíteni nekem, vagy tanácsot adni. Előre is köszönöm!



aug. 10. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénzügyi képzést szeretnél elvégezni, arra van külön pénzügy és számvitel szak az egyetemeken. Ezzel legalább lehet is valamit kezdeni a munkaerőpiacon. OKJ-s képzésre csak akkor menj, ha belenyugodsz abba, hogy örök életedre egy rutinmunkát végző, beosztott adminisztratív ügyintéző leszel mondjuk egy banknál.
aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi erdekel a penzugyben? Mit varsz tole?

Kermarkon alig van penzugy, gazdmenen is kevesebb mint penzugy es szamvitelen.

Okj kepzesek nem kozgazdasz kepzesek. (Nincs mar egyebkent sem ilyen hogy okj)

Ha nem vagy benne biztos hogy egy alapszakot el akarsz vegezni, akkor jekentkezz FOSZK-ra

aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a szakok értéktelenek, már csak az megy közgáz szakra, akit máshová nem vesznek fel. A call centerek tele vannak közgazdász diplomásokkal.
aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából az lenne az elképzelésem, hogy egy olyan közgáz szakot végezzek, ami megtanít az alapvető üzleti dolgokra (pl menedzsment, könyvelés, vállalkozás fejlesztés, marketing stb..) tehát ami ad egy átfogó, általános tudást a közgazdaságról ami nem feltétlenül annyira specifikus. És később akár ha eldöntöttem melyik ága érdekel a közgazdaságnak a legjobban, akkor utána is több lehetőséget kínál szakosodásra.


Jelenleg most úgy néz ki az életem, hogy az eddigi egyetemi szakomat ott hagyom, és egy teljesen más irányba szeretnék elindulni tanulás szempontjából. Alapvetően az a típus vagyok, akit rengeteg minden érdekel. Szenvedélyem az ilyen kreatív, művészibb dolgok. Szívesen foglalkoznék ruha szabással-varrással, színészettel stb.. De úgy gondolom ezek mellett jó, ha az érettségin felül van egy olyan végzettségem is, ami ad egy stabilitást megélhetés szempontjából, és ha úgy alakul, akkor viszonylag egy jól fizető, biztos állást is tud kínálni például egy cégnél értékesítőként, menedzserként, ügyintézőként, üzletkötőként, vagy képviselőként esetleg, amivel akár külföldön is dolgozhatnék.


Azért is gondoltam jó ötletnek, mivel a közgazdaság elég sok mindennek az alapja, és ha később esetleg valamelyik hobbim, szenvedélyemre ráépítenék egy vállalkozást, akkor már az elméleti ismereteim ahhoz is meglennének, de ha másképp alakul akkor ez főállásban is megállná a helyét.


Igazából ennyit várnék magától a végzettségtől.

aug. 10. 21:27
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ja értem, mindenhez is értő művészke vagy. Azaz semmihez sem értessz :D
aug. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5: Te a helyesíráshoz nem ÉRTESZ, ez hamar kiderült 🙂.


Kérdező, ha általánosabb tudást szeretnél ilyen irányban, akkor én a helyedben valamilyen általánosabb közgáz szakra mennék, pl. gazdálkodás és menedzsmentre. Közgazdász végzettséget viszont csak főiskolán/egyetemen szerezhetsz, az OKJ szakképzettséget ad, de azzal nem leszel közgazdász.

aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves 6-os, neked mi a véleményed az OKJ-s pénzügyi szakképzésekről? Mennyire adnak szerinted piacképes, használható, stabil végzettséget?


Azt tudom, hogy átlagban rövidebb a képzési idő, mint egy egyetemi képzésnél. Ez persze egy vonzó tulajdonság lenne, de szeretném inkább egybe mérlegelni, hogy melyik éri meg jobban ettől függetlenül.

Arra lennék még kíváncsi, hogy egy gazdmen szak egyetemen mennyire megpróbáltató? Mennyire nehéz a matek (sokan mondják például, hogy a mikro, makro nagy mumus), mennyire lehet megterhelő mondjuk munka mellett már az első évben?

aug. 15. 18:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A mikro, makro konnyen tanulhato, kell szamolgatni de jol be lehet gyakorolni. Es szerintem erdekes is tud lenni.


Amivel gond szokott lenni az a gazdasagi matek, statisztika targyak. Szerintem ezeket nehezebben ugorja meg egy atlag hallgato.

Elso evben joforman csak alapozo targyak vannak, visszagondolva a legkonnyebb evem volt. Csak az ember ha nem jart egyetemre akkor ugye meg kell szoknia a kozeget, a nagyobb tanulasi mennyiseget stb. De neked ahogy latom ebben van mar tapasztalatod.

Ha jo agyad van, es kepes vagy elvegezni egy egyetemi szakot, akkor ne add alabb, kesobb nagyon hianyozni fog barmilyen diploma

aug. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!