Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem bekerülni az...

Van esélyem bekerülni az Állatorvosi egyetemre úgy hogy még csak most kezdem a kémiát?

Figyelt kérdés

Szóval eléggé utolsó pillanatban döntöttem el hogy melyik egyetemre is mennék, és az állatorvosi mellett tettem le a voksom.

Bioszból 9. óta akartam érettségizni, és készülök is rá tavaly óta, viszont a kémia eddig nem kellett.

9,10 évfolyamon tanultam ugyan kémiát, viszont az elmúlt 2 évben semmit, és jövőre érettségizek (2025 május)...


Van esélyem 1 év alatt elsajátítani az anyagot úgy hogy legalább egy 70% emelt kémiát össze tudjak hozni? Vagy inkább neki se álljak és menjek máshova?


Magántánarral tanulom a bioszt, és a kémiát is azzal szeretném... Valamint még az állatorvosi egyetem saját értékesítési felkészítőjére is gondoltam.



aug. 7. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze
aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy inkább neki se álljak és menjek máshova?" most állatorvos akarsz lenni, vagy valami más is belefér? Mert ha igen, akkor ne fogj bele az állatorvosiba. Azt csak az bírja végigcsinálni, ami semmit mást nem akar az élettől. Ha neked vannak más opcióid tök jó, de akkor válaszd azokat - a saját érdekedben!


Egyébként persze, magántanárral pláne. Az egyetem érettségi felkészítőjéről nem tudok nyilatkozni, nem jártam rá, bár szerintem magántanárok mellett felesleges.

aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Az egyetem sajátját válaszd! Jó!
aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem egyetemi felkészítőre ne járj. Nagyrészt nincsenek tisztában a követelményekkel, eléggé egyetemi biológiát tanítanak, ami ugyan sok tudás érettségire, de a lényeget nem adják le. Olyanokon érdemes elvégezni max, mint pl SZTE, mert ott Gál Béla, aki a Mozaikos biológia könyveket írja, tart felkészítőt. Esetleg Villányi Attila még az Apáczai Csere János Gimnáziumban, ha már Pestről van szó. Ő az Ötösöm lesz kémiából könyvet írta meg, neki is azért elég erős fogalma van arról, milyen egy jó felkészítő. Bioszból meg a Bioszféra nevű oldal ingyenes jegyzetei, esetleg érettségi feladat megoldott tanfolyama mellé kiegészítésnek.
aug. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!