Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van egy alapképzésem már...

Ha van egy alapképzésem már és az 4-es lett, akkor 360 pontom tuti van?

Figyelt kérdés

Van már egy oklevelem és a szak, ahova jelentkezek most pótfelvételin azt írja, hogy van lehetőség oklevélből történő pontszámításra is. Nekem ez sokkal jobb lenne, mert ha érettségit számolják, akkor csak 291 pontom van, de így mivel 4-es lett az oklevelem minősítése az 360 pontot ér. Viszont felmerül bennem az a kérdés, hogy bármilyen alapképzés lehet? Nekem közigazgatás-szervező végzettségem van és a BGE kereskedelem és marketing szakra jelentkezem most.


Itt lenne az intézményi leírás a szakról:

[link]


Itt írja, hogy oklevél alapján jó minősítés esetén 360 pont jár, de nem ír semmilyen korlátozást arra vonatkozóan, hogy milyen szaknak kell lennie. Ezek szerint bármit elfogadnak? Csak nekem fura ez?



aug. 6. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
A legtöbb egyetem bármilyen diplomát elfogad. Amelyik nem, az jelezni szokta. Végül is a diploma bizonyítja, hogy egy egyetemet már el tudtál végezni.
aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik. Azt hittem, hogy ez nem teljesen így van, de jogos.
aug. 6. 14:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Felmerül viszont még az a kérdés, hogy ha így számolják, akkor plusz pontokat kapok? Pl nyelvvizsgára? Vagy az emelt szintű érettségire?
aug. 6. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsgára igen, érettségire nem. Meg nyilván a diplomáért sem, ha abból számolták a pontjaidat.
aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már hogy értve hogy a diplomából se? Tudtommal csak így lehet diplomával pontot számolni, intézményi pont azért nem jár.
aug. 6. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor jó, akkor az nem is érint. Van egyetem amelyik adna érte, de akkor az mindegy, benéztem
aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én a felsőoktatási szakképzésről tudok, amiért járna pluszpont, de alapképzésről nem tudok.
aug. 6. 15:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!