Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van támogatott félévem,...

Ha van támogatott félévem, akkor ingyenesen el tudom kezdeni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Vagy ez hogyan működik?

Jelenleg még középiskolás vagyok, a későbbiekben tervezek egyetemre menni érettségi után.

Ha jól tudom akkor 12 támogatott félévre jogosultak a hallgatók (elnézést ha tévedek), ez által költségmentesen tudom majd elkezdeni az egyetemet?

Gondolom ha fel használom a féléveimet, akkor kell majd fizetni a tanulásért?



júl. 31. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég pontod lesz az adott szakon állami ösztöndíjas képzésre, akkor igen.
júl. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint ezt úgy kell értelmezni, hogy ezeket a pontokat a felvételinél szerzett pontok határozzák meg?
júl. 31. 02:54
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Igen, középiskolai eredmények, érettségi, többletpontok, illetve ezek variációi. A felvi.hu-n nagyon részletes tájékoztatás van a pontszámításról.


És nem ellened szól, de ezért elképesztő, hogy a középiskolákban ez mennyire nem téma.


Én már nem tanítok, de anno ofőin még a ponthatár kialakulását is eljátszottuk, 5-6 szakból választhattak, kitaláltak maguknak egy pontszámot, aztán sorbaraktuk és látták, hogy mi az, hogy keretszám, mi az, hogy utolsó jelentkező, mi van, ha a keretszámnem oké, mert több azonos pontú van, mi van, ha valamit első helyen jelöltél, megelőzhet-e az, aki töbediknek jelölte... (jól szoktak szórakozni, aztán egy évig szivatták egymást utána a diákok, hogy mérnök úr, elvette a helyemet, benthagyom a vakbelét).

júl. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak állami, és vannak térítéses képzések. Egy szakból külön hirdetik meg a kettőt, tehát jelentkezésnél el kell döntened, melyikre jelentkezel.

Ha fizetősre jelentkezel, és oda vesznek fel, akkor fizetősen tudod elkezdeni, de ha államira jelentkezel, és oda kevés a pontod, akkor nem ajánlják fel automatikusan a fizetős helyet, csak ha oda is külön jelentkeztél.

Később van átjárás (ha nagyon rosszul tanulsz, akkor átsorolhatnak költségtérítésre, de ha fizetősön vagy és nagyon jól teljesítesz, akkor - nyilván létszámtól függően - kérhetsz átsorolást államiba is).


A 12 félév valójában elég sok, ha nem bukdácsolsz végig, akkor bőven végig tudod csinálni belőle az alapképzést, és még a mesterre/másoddiplomára is marad belőle, ha nem is végig.

(Olyan osztatlan képzéseken, ahol "kicentiznéd" a féléveket csúszás nélkül is, +2-t lehet igényelni a 12-n felül, ha jól tudom, de ezzel a részével már nem vagyok tisztában.)

júl. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan osztatlan képzéseken, ahol "kicentiznéd" a féléveket csúszás nélkül is, +2-t lehet igényelni a 12-n felül, ha jól tudom, de ezzel a részével már nem vagyok tisztában."

10 félévet meghaladó osztatlan képzéseknél (pl állatorvosi, általános orvosi) automatikusan jár a plusz 2 támogatott félév, igényelni sem kell. Egyébként tökéletesen összeszedted a tudnivalókat.

Kérdező, érdemes a felvi.hu-t alaposan tanulmányozni, a felvételi tájékoztatót többször elolvasni és minden olyan szak követelményeit kikeresni ami kicsit is érdekel. Fontos, hogy az új rendszerben az egyetemek határozzák meg, hogy mire és mennyi pontot adnak, ezért azonos szakok esetén is külön meg kell nézni, hogy egyik, illetve másik egyetem mit ír elő felvételikor.

júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm mindenkinek a válaszát!!
júl. 31. 23:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!