Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező tagozat hogy néz...

Levelező tagozat hogy néz ki/miből áll? Milyen egy "egyetemi kezdés" itt?

Figyelt kérdés

Lezelezőt szeretném megpróbálni jövőre, viszont nem tudom hogy működik ez. Ilyenkor is be kell menni az intézménybe időnként? Úgy tudom vannak ilyen tanulói csoportok is, meg ilyen iskolai programok/oldalak amikbe meghívnak, ezek automatice történnek vagy azokba is nekem kell belépni?


Valamint a "dolgozat" része az hogy zajlik ilyenkor? ADHD-s vagyok, pszichiáterem által felírt gyógyszert is szedek mert egyébként olyan vagyok mintha a Némóból Szenilla rokoni szálából származnék. Annó egyszer megpróbáltam nappali tagozaton az egyetemet, viszont annyira hihetetlenül unalmas volt az egyébként szerintem a képzésemhez messziről is aligha tartozó tárgyat végig ülni, hogy bele tudtam volna fulladni.


Úgy érzem hogy nem nekem való az egyetem, és hogy nem fog menni, vagy ha mégis, akkor csak nagyon nehezen, de nem is tudnék átmenni pl önköltségesre, ha annyira rosszul menne ez az egész.

Viszont amit csinálni szeretnék, ahhoz kell diploma is, attól függetlenül hogy már másfél/2 éve szakmában dolgozok. Azaz, ha el akarnék menni máshova, lehet hogy oda nem lenne elég ez a másfél/2 év tapasztalat, mert "kell nekik a diploma".


Nem tudom hogy mit tegyek, abban reménykedem hogy valaki tud esetleg valami tanácsot adni, 22 vagyok, és kezdem úgy érezni hogy szétcsúszik az életem, mióta elvesztettem édesanyámat.


A válaszokat előre is köszönöm!

(Egyébként programozó vagyok, nem nagy cégnél dolgozok, de saját rendszert fejlesztünk, én backend fejlesztő vagyok.)


júl. 24. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Lezelezőt szeretném megpróbálni jövőre, viszont nem tudom hogy működik ez. Ilyenkor is be kell menni az intézménybe időnként?"

Általában péntek/szombat van tanítás.

Hivatalosan az előadáson nem kötelező a jelenlét, a gyakorlaton igen. Valóság: oktatón múlik (nekem volt akinél egyáltalán nem kellet ott lenni és volt akinél még az előadáson "követelte")


"Úgy tudom vannak ilyen tanulói csoportok is, meg ilyen iskolai programok/oldalak amikbe meghívnak, ezek automatice történnek vagy azokba is nekem kell belépni?"

Levelezőn ilyesmire nem hiszem, hogy lenne időd/nem kötelezőek.


"Valamint a "dolgozat" része az hogy zajlik ilyenkor?"

Évközi zh stb levelezőn nagyon ritka. Általában inkább jegymegajánló van (legalábbis ahol én voltam) tehát vizsgaidőszak helyett előre letudhatod.

Többi vizsga a rendes vizsgaidőszakban van.


Valami informatikai sulit néztél ki? Szerintem elvégeznéd simán, főleg azért, mert benne dolgozol.


Kitartás!

júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez szak- és intézményfüggő. Nekünk minden óránk jelenléti, minden vizsgánk is az, máshol meg minden online.
júl. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi a késésért, sűrűek a napok.

Igen, infós sulit néztem, és most elkapott hogy talán levelező lehet rendben lenne.

A problémám az tényleg csak az, hogy vannak tárgyak, amik egyébként (számomra) feleslegesek. Nem emlékszem a tárgy nevére, de arra igen, hogy az oktató elkezdett arról beszélni, hogy az 1800-1900-as XYZ-edik évében mi történt, tehát mintha töri órán ültem volna (amiből középiskolában is kettes voltam, tehát ez számomra teljes mértékben halál).


Vagy például volt egy tárgy, ahol valamilyen jogi dolgokat tanított az oktató? Nem most volt, tehát bocsi ha valamit hülyén írok le, de az biztos hogy köze volt a joghoz, és abban az egy órában kb 3 percenként kaptam el a fejem, mert konkrétan majdnem bealudtam (néhányan fel is álltak pár perc után és kisétáltak, meg volt aki a padon aludt).


Vagy például a "programozás 1", ahol az oktató adott mindenkinek egy ilyen 40 feladatos feladatsort, hogy C#-ban, együtt haladva oldjuk meg a feladatokat, és azt mondta hogy kb ez az egész féléves/éves(nem emlékszem pontosan) anyagunk (és a legnehezebb dolog benne az egy tömbből fájlba írás volt például, de nem érdekelte, hogy te már csináltál ilyet/megcsináltad az egész feladatsort azon az órán, ÉS követelte hogy ott legyél gyakorlaton és előadáson is).


Ezekkel szemben viszont ott volt a matek, ahol az oktató elképesztően kedves volt, és az ADHD-s agyam is képes volt felfogni hogy mi történik (pl a mátrixoknál, még akkor is ha itthon rá kellett dolgozzak pár órát minden nap), meg valamilyen infó alapok amikre ajánlott jegyet kaptam első gyakorlaton (annak ellenére, hogy egyébként előadáson ami kb 6 kérdést kaptunk, maximum talán egyre tudtam választ adni), és stb.


Tisztában vagyok azzal, hogy persze, az alapokra szükség van, kellenek, és tisztelet azoknak akik itt tanulják meg ezeket, tényleg! De én valahogy csak a programozás részre hajlok, nem a törire, jogi dolgokra, vagy a "Hé, itt a 16-os számrendszer, írd át ezt a számot 16-os számrendszerbe, fejből, számológép és egyéb segítség nélkül, majd utána a kapott eredményt váltsd át XYZ. szr-be, erre van 2 perced, mehet!".


Úgy érzem hogy "gyakorlati szinten" rendben vagyok, tehát nagy, komplex fejlesztéseket kapok és megküzdök velük, az utolsó nagy fejlesztésünk pont múlthéten zajlott (ezért is csak most válaszolok), egy 20 millió forintos fejlesztés a számla modulunkba (ERP-t fejlesztünk), a nehezebb feladatokat én kaptam, és nem kellett segítséget kérnem a senioroktól, és a PR Review-be is csak néhány lemaradt fordítást írtak be, hogy pótoljam (és hétfő óta használják is, nulla panasszal (még csak szerda van tudom, de ez már jó jel)).


Tehát... Hiába érzem úgy, hogy tényleg jól megy a programozás. Eléggé félek attól, hogy megpróbálnám a levelezőt, és ugyanez történne a felsorolt negatív tárgyak miatt, és nem tudnám tartani magam, vagy átkerülnék önköltségesre, vagy megbuknék valamiből, vagy kibuknék teljesen.



Köszönöm az eddigi válaszokat! Kicsit hosszúra sikerült a kommentem, elkapott a szófosás, próbáltam összeszedni azért :D

júl. 31. 11:57
 4/6 anonim ***** válasza:

WoW. Tök jó, hogy ezt most megtaláltam. Nekem is biztos van valami probléma a fejemben, mégha nem is ADHD. Eléggé stresszelek az emberek körül és inkább a saját világomban vagyok. Inkább ülök 2 órát és nézem a plafont, minthogy 10 percig emberekkel beszéljek, ami sok problémát fog okozni a jövőben, de ezt hagyjuk is most. A lényeg az, hogy én is levelező tagozatra akarok menni, és remélhetőleg túl is élem. Ez lesz az utolsó évem gimiben és félek az éretségitől. Figyelembe vettem, hogy az intézmény pontom ki legyen maxolva. A jegyeim is egész jól, viszont az éretségim biztosan rossz lesz, főleg a szóbeli. Abban reménykedem egyedül, hogy legalább legyen meg a 45% hogy megkapjam az intézményi pontot. Szerencsére a levelezőhöz kevés a ponthatár, viszont ha önköltségesre kell mennem, akkor nem tudom honnan szerzek rá annyi pénzt. Lehet jobb is lenne egy évet kihagyni. Az a lényeg, hogy szarban vagyok eléggé.


I hope for the best for u too.

aug. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 mennifog, szorítok neked!
aug. 15. 23:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi! ^^
aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!