Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből érdemes készülni a...

Miből érdemes készülni a 2024-es követelményű emelt biosz, és kémia érettségire?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg gyógyszerész szakra járok, de szeretnék átjelentkezni orvosira. Mivel oda nincs elegendő pontom, újra kéne emelteznem bioszból és kémiából. Anno én még a régebbi érettségi rendszerben vizsgáztam, de azóta ugye változtak a követelmények. Bioszból én akkoriban a Nagy Etele- kidolgozott vizsgakövetelmények könyvéből készültem, de feladatokat alig csináltam. Most mindkét tárgyból legalább 85%-os érettségit kellene írnom. Tudnátok légyszi segíteni, hogy a mostani követelmények szerint milyen könyvekből, hogyan lenne érdemes tanulni biosz és kémia szóbelire és írásbelire egyaránt? Előre is nagyon köszi a válaszokat! :)

júl. 22. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ajánlom figyelmedbe a FB-n a Chembio csoportot. Ott minden feltett kérdésedre plusz azon túl is, választ kapsz majd:)
júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Követelményrendszer folyamatos követése. Tk: Biosz: Mozaik/OH tk és mellé mondjuk egy Mándics Dezső Biologia konyve. Kémia: Mozaik + V.A. Kétszintű érettségire könyv + 5-öm lesz kémiából számolás. Mellé magán tanár ha van rá keret, és egy érettségi felkészítő, abból lehet level up, Sote (Berek Lászlóval), vagy biokém online, ezek elég jó felkészítők. Kb ennyi amit tehetsz, plussz imádkozni mindennap, h szerencséd is legyen.
júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bioszhoz erősen ajánlott a bioszfera.com oldal is..:)
júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A Mándics-os bioszkönyvből a zöld Panemsulis kiadványra gondolsz?
júl. 23. 00:30
 5/7 anonim válasza:
100%
Biológiához erősen a Bioszféra oldalt ajánlom! Nem fog érni meglepetés ha azt benyomod.
júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én főként bioszféráról készültem, 86% lett a biológia.

Kémiára a 11-12. osztályos mozaikos könyvből, az „csak” 66% lett.

Kémiánál mondjuk kevésbé egyezett a tananyag a romániaival, illetve kevesebbet is készültem rá, véleményem szerint ezért a kicsit szerényebb eredmény, de maga a könyv jó volt.

júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kémiából ha nem színkettes vagy gyógyszerészetin, akkor elegendő a tudásod, hogy jót írj.
júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!