Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Több év után szeretnék visszat...

Több év után szeretnék visszatérni a tanuláshoz, tanuláshoz tippek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, első sorban könyvből kezdtem a tanulmányaimat, és már fogalmam sincs anno hogy tanultam. Szerintetek az jó út, hogy olvasom a könyvet és azzal párhuzamosan a lényegi részeket kijegyzetelem füzetbe? Vagy előbb natúran olvassam ki, majd ismét essek neki és ezúttal jegyzetelve? Ti hogy ajánlanátok?

#tanulás, olvasás, könyv
júl. 18. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Én fejezetenként haladnék. (De én nem jegyzetelnék füzetbe, persze, ez egyéni, van aki akkor tud jól tanulni, ha kézzel is leírja az adott dolgokat.) Én úgy szoktam, hogy először elolvasok egy fejezetet, közben ceruzával aláhúzkodom a lényeget. Amikor másodjára olvasom el, akkor már csak a kulcsszavakat húzom ki kiemelővel.

De természetesen a jó módszer attól is függ, hogy milyen típusú anyagot akarsz megtanulni és neked személy szerint mi válik be

júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit tanulsz.
júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, mindenkinek máshogy működik az agya, próbáld ki, oszt max nem jön be, és kipróbálsz vmi mást. Nekem valszeg bejönne a részletenként/fejezetenként kijegyzetelés, és az is sokat segít, ha jó színes jegyzetet készítek, esetleg kis rajzokkal.

Jó hír, h amit egyszer már tanultál, sokkal könnyebben visszamegy a fejedbe, szóval hajrá, menni fog az.<3

Ja és ebben tök hasznos dolgok vannak: [link]

júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*sokkal könnyebben visszamegy a fejedbe, mint gondolnád
júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Harve98 válasza:
Én általában azt veszem észre hogy minden lényeges. A jegyzetelés akkor lehet jó ha már segített a rizsa megértetni veled a lényeget. Esetleg elemezni lehet meg csoportosítani hogy mit mire használunk és hogy mikor, ennek gyakorlati haszna lehet. A lényeg szerintem hogy foglalkozz az adott témakörrel az a legjobb ha több forrásból kapod az adott témához az infót, hogy teljes egészében rálátásod legyen.
júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva fogalmam sincs hogy a francba kell tanulni, pedig ideje lenne, mert idén kezdem a második évemet az egyetemen. Ha belegondolok abba hogyan lett meg az összes tárgyam eddig úgy, hogy max 6 órát tanultam egy nap vizsgaidőszakban is, akkor én is a jegyzetelést emelném ki, pontosabban az összefoglalók írását. Azért is írok összefoglalókat, mert szeretem ha van egy gyorsan áttekinthető jegyzetem, amit mondjuk egy év múlva elő véve újra el tudom sajátítani nagyvonalakban azt amit tanultam. Matekos tárgyaknál inkább a gyakorlati részt fogalom össze, és az elméleti részből csak azokat jegyzetelem ki magyarázattal fűszerezve, amiket nagyon nehezen értettem meg. Például nekem még arról is van összefoglaló készítve, hogy középiskolás egyenleteket hogyan kell megoldani, mindegyik egy A4-es oldalon összefoglalva, ezeket még egyetem előtt csináltam. Ha van egy jó összefoglalód, az valamennyire megnyugvást ad. Tudod, hogy ha sokáig nem foglalkozol a dologgal és felejtessz belőle, csak elég elővenni és gyorsan átnézni. Vagy az összefoglaló jegyzetekkel lehet készülni a vizsgára.


Ha jobban belegondolok, akkor a jegyzetelés segít. De itt nem a másolásra kell gondolni, hanem a saját gondolataid leírására.

júl. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!