Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőápoló/mentőtiszt lehetek...

Mentőápoló/mentőtiszt lehetek bipoláris nőként?

Figyelt kérdés
Nagyon vágyom rá, hogy ilyen irányba induljak, csak nem tudom, ez kizáró ok-e. Teljesen kordában van tartva a betegségem, gyógyszerekkel és rendszeresen járok kontrollra. Nem akarok emiatt lemondani róla...

júl. 14. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Mentőtisztiben nem vagyok biztos, de ettől meg kell próbálni. Én most megyek negyedévre tisztin és van egy ADHD-s hallgató társam. Ő a szigorlattal rengeteget szenvedett, de végül sikerült neki és csak itt van, csinálja. Pedig rengeteg oktató mondta már neki, hogy hagyja abba.


Nyilván a bipoláris zavar az más. Ha gyógyszerileg kezelve van és kordában is van tartva az pozitív dolog. Az viszont kérdés, hogy ha kimész egy beteghez egy stresszes környezetbe akkor az mit vált ki belőled? Erre nem tudjuk meg a választ míg ki nem próbálod magad. Maximum nem sikerül, de legalább nyugodt lehetsz, hogy kipróbáltad ha tényleg ez a szakma vonz.

júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Hát nyilván nem tudom igen, amíg meg nem próbálom élőben, hogy hogy menne. Szívósnak szívós vagyok, elvileg bírom a véres dolgokat (de nem merem elkiabálni, mert mindent még én sem láttam), de különben senki sem mondaná meg rólam, hogy depresszióval küzdök éppen, csak nehezebben tanulok mondjuk,de az csak nekem szívás, tudásilag azért nem maradok le természetesen, csak nagyobbat kell küzdenem néha érte.


Igen, borzasztóan vonz sok éve, csak sosem mertem belevágni:)

júl. 14. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bennfentes info alapjan a noket menton eleve nem szeretik annyira kozvetlen kolleganak, mivel nem tudnak ugy beteget emelni, cipekedni. Nyilvan nem minden auton van igy,de azert tudd, h van egy ilyen.
júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a nővel lesz a bajod. Bipolárisként mindent csinálhatsz, ha tartva van a betegség gyógyszerrel. Arra kell figyleni, hogy az alvás-ébrenlét ciklusod ne legyen annyira felforgatva
júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

Mondjuk az fel lesz forgatva. Ez nem egy 8-4-es melo... Es valoban, a mentalis betegsegeknek nem tesz jot az ilyesmi. Jobb, ha van egy rendszer, rutin, es a megfelelo alvas meg nagyon fontos. Ezt is gondold at, kerdezo.

júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom szépíteni...De szerintem ez egy hatalmas nagy kihívás lenne és én a helyedben inkább egy nyugisabb szakmát választanék.
júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyelőre nem szeretnék lemondani erről az álomról:)
júl. 14. 17:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!