Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyobb esélyem lenne bekerüln...

Nagyobb esélyem lenne bekerülni az adott szakra, ha sorrendet módosítok?

Figyelt kérdés
Az ELTE-ÁJK jogász szakára jelentkeztem, az első helyen állami, a másodikon az önköltséges képzési forma szerepel. Az érettségim alapján kizártnak tartom, hogy összejött annyi pontom, ami elegendő lenne az állami képzésre, tekintettel a sok jelentkezőre, illetve az eddigi ponthatárokra. Igen, tisztában vagyok vele, hogy idén más a felvételi rendszer, viszont a fentiek tükrében nem gondolnám, hogy akkorát esnének a ponthatárok, hogy az én pontom elegendő lenne az állami képzésre. Sokan 470-80 pontokkal jelentkeztek. Az önköltséges formára viszont valószínűleg lenne elég pontom. A kérdésem az lenne, hogy célszerű lenne-e az állami helyett az önköltségest az első helyre tenni. Mondom: olyan helyzet áll fenn, hogy fixen nincs elég pontom államira. Ilyen esetben jelenthet-e hátrányt, hogy nem az önköltséges van első helyen?

júl. 9. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg hasonló kérdésnél leírtuk már, hogy nem lesz senkinek nagyobb esélye attól, hogy sorrendet módosít ilyen esetben. Az első olyan szakra vesznek fel, ahol eléred a ponthatárt. Ha ez az elsőként megjelölt szakod, akkor oda. Ha a negyedikként, akkor oda. Egyedül a pontszámod számít, nem indulsz hátrányból azokhoz képest, akik első helyen jelölték meg a szakot.

(Amúgy meg elhiszem, hogy nem reális bejutnod az államira, de ha "csoda történne" és mégis elég lenne, nagyon kiszúrnál magaddal, ha sorrendet módosítanál. Egyéb esetben pedig simán csak teljesen felesleges, ahogy fent is írtam.)

júl. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Az elsőnek igaza van. Egyébként hány pontod lett? Én is oda jelentkeztem, az van első helyen:)
júl. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 404 pontom lett, ami tudom, hogy nem sok, de az eddigi évek ponthatáraihoz viszonyítva “elméletileg” elég. De majd kiderül 2 hét múlva.
júl. 10. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Uhh, ez jó kérdés, én is oda jelentkeztek 1. helyen és nagyon határon vagyok...

Én már izgulok, hogy milyen ponthatárok lesznek, de sajnos messze van az a 2 hét. :D


Egyébként igaza van az elsőnek, ilyen esetben semmi értelme nincs a sorrendmódosításnak, ha az önköltségesre elég pontod van, akkor senki nem nézi, hogy te azt hanyadik helyen jelölted meg.

Sok sikert! :)

júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 és neked hány pontod van?

Izguljunk együtt:)

júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
471 pontom van, nem tudom idén elég lesz-e államira.
júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!