A földrajz tanár, és kutató az 2 külön diploma, vagy földrajz tanárival lehetek kutató is?
Ha sima földrajz alapszakra (BSc) mész a TTK-ra (ezt hívod te "kutatónak"), akkor is lehetsz utána tanár, van erre valami 2 éves gyorstalpaló. Viszont feltézelezem a földrajzban is úgy van, mint a matekban/fizikában/biológiában, hogy a sima ("kutató") alapszakosok sokkal jobban képzettek magában a szakmában, mint a tanárszakosok. Az igaz, amit fentebb írnak, hogy tanàrszakkal is lehet menni PhD-zni (doktorálni), viszont erre értelemszerűen sokkal jobb esélyeid vannak a sima ("kutatói") alapszakkal. Ergo ha nagyon jó szakember akarsz lenni, akkor szerintem jobb először egy sima BSc.
Azonban ezt a földrajz szakot gondold át még kétszer. Nulla piacképességű, teljesen használhatatlan szak, amire önmagában is sokan panaszkodnak. A biológia pl fényévekkel jobb.
Igen átgondolom.
Azért nem is ezen vagyok most egyetemen mert elég kilátástalannak éreztem
Ahogy fentebb is írták a kutató az a PhD fokozat, ide tudsz jelentkezni (témától függően) bármilyen mesterszakos diplomával. Szóval akár olyasmi is lehet kutatási téma, hogy mondjuk a földrajzoktatás magyarországi helyzete, stb. Attól függ, hogy mi érdekel téged, és hogy felvesznek-e egyáltalán. De ez így minimum 3+2+4+2 év (BSC, MSC, doktori iskola, fokozatszerzés) mire végigmész a folyamaton.
Érdemes utánanézni, esetleg földrajz szakosokat kérdezni, hogy mik az esélyek a jövőre vonatkozóan. Szerintem mindenből ki lehet hozni a jót, ha elég ambíciózus valaki.
Egyébként mesterképzésben is lehet szakosodni sok dolgora, amikre talán nagyobb kereslet is lehet a piacon majd.
Például ezt találtam most:
https://www.youtube.com/watch?v=9IStEny7K-U&ab_channel=ELTEI..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!